Bakanlık’tan otellere ’’Thomas Cook’’ uyarısı

Bakanlık'tan otellere ''Thomas Cook'' uyarısı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, otellere bir yazı göndererek, Thomas Cook müşterisinden para isteyen, veya otelden çıkaranlar hakkında yasal işlem başlatılacağını duyurdu.

23 Eylül 2019 - 13:15 - Güncelleme: 24 Eylül 2019 - 14:33

Kültür ve Turizm Bakanlığı hazırladığı duyuruyu üyelerine göndermesi için Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'ne (AKTOB) gönderdi. AKTOB'da bakanlık duyurusunu üyelerine aktardı. AKTOB aracılığıyla otellere gönderilen bakanlık duyurusu şöyle:

''İngiltere operasyonlarını 23.09.2019 tarihi itibariyle durdurma kararı alan Thomas Cook, Almanya, Rusya ve Nordic'te faaliyetlerine devam etmektedir. Bugün itibariyle Thomas Cook İngiltere'nin ülkemizde 21 bin 33 konaklamalı misafiri bulunmaktadır.

22.09. 2019 dahil içeride konaklayan Thomas Cook İngiltere misafirlerinin konaklamalarına ilişkin tüm ödemeleri ATOL (İngiltere Kamu Otoritesi) güvencesindedir. İşletmelerinde , Thomas Cook İngiltere misafiri konaklayan otellerin bu misafirlerinden ücret talep etmesi, odayı boşaltırması durumunda haklarında yasal işlem başlatılacaktır.''

Bu haber 531 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Acentelerin evden çalışma süresi  yine uzatıldı
Acentelerin evden çalışma süresi yine uzatıldı
Rusya uçuş yasağını uzattı
Rusya uçuş yasağını uzattı