Reklam
  • Reklam
Başkan Arı, Ürdün’de Kapadokya’yı anlattı

Başkan Arı, Ürdün'de Kapadokya'yı anlattı

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Birleşmiş Kentler ve Yerel yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) 2019-2022 Dönemi yönetim organları ve UCLG-MEWA komiteleri için Başkanlık Divanı seçimlerine katılmak üzere gittiği Ürdün'ün başkenti Amman'da Nevşehir’i tanıtıyor.

10 Temmuz 2019 - 14:44 - Güncelleme: 12 Temmuz 2019 - 08:08

Belediye Başkanı Arı, yerel yönetimler arası çoklu ortaklıkların kurulmasını sağlamak, yerel yönetimlerin değerlerini, amaçlarını korumak ve uluslararası deneyimleri paylaşmak amacıyla kurulan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısında, üye yerel yönetimlerin yetkilileri ile temaslarda bulundu.

Toplantıya birlikte katıldığı Nevşehir Belediye Meclis Üyesi Esat Özaltın ile oturum aralarında sürekli olarak farklı ülkelerden gelen belediye başkanları ile görüşen Başkan Arı, burada Nevşehir’i ve Kapadokya’yı anlatıyor.

UCLG-MEWA yöneticileri ile de sık sık bir araya gelen Arı: “Dünyanın neresinde olursak olalım güzel şehrimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Ürdün’de de şehrimizden gelen belediye başkanlarımız ile birlikte sürekli olarak hm bölgemizin hem de şehrimizin tanıtımını yapıyoruz.  Uluslararası platformda şehrimizin tanınırlığını arttırmak için Nevşehir’e yeni uluslararası organizasyonlar kazandırma hedefindeyiz.” dedi.

Bu haber 249 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kayseri ve İranlı turizmciler Tahran’da buluştu
Kayseri ve İranlı turizmciler Tahran’da buluştu
İstanbul Havalimanı yolcu kapasitesi 200 milyona ulaşacak
İstanbul Havalimanı yolcu kapasitesi 200 milyona ulaşacak