Başkan Gürün, "Muğla’da turizmi 12 aya yaymalıyız"

Başkan Gürün, "Muğla'da turizmi 12 aya yaymalıyız"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğlanın kültürel ve tarihi dokusuyla sadece deniz turizmi değil çok farklı turizm dallarında da önde gelen bir şehir olabileceğini belirterek turizmin 12 aya yayılması gerektiğini vurguladı.

06 Şubat 2020 - 12:50 - Güncelleme: 07 Şubat 2020 - 14:17

Muğla'nın Karya ve Likya Medeniyetlerine kadar uzanan köklü bir tarihe sahip şehir olduğunu belirten Gürün, şunları kaydetti:

''Tıbbın kurucusu Hipokrat, tarihin babası Heredot Tıbbın kurucusu Hipokrat, tarihin babası Heredot, özgür düşüncenin ifadesi ve halkın haber almasını kolaylaştıran Cumhuriyet Gazetesi kurucusu Yunus Nadi, çay bitkisini ülkemize getiren Zihni Derin ve adını sayamadığım binlerce değerli insan bizim topraklarımızdan yetişti. Bu nedenle sadece deniz değil kültürel öğelerinde çok fazla olduğu bir coğrafyadır Muğla. İlimizde 110 adet antik kentimiz bulunuyor. Bunları ihya edip ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bizim kültürel değerlerimizi ortaya çıkartarak değerini ve karşılığını alarak turistlere sunmamız gerekiyor. Turistleri her şey dahil sistemiyle otelde zaman geçirmelerini sağlamak yerine Muğla’nın yemeklerini, tarihi dokusu ve doğal güzelliklerini görmeye teşvik etmeli ve onları otelden dışarı çıkarmayı hep birlikte başarmalıyız.''

Muğla’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün izinde ilerleyen ve devrimlerini yaşatan bir şehir olduğunu söyleyen Başkan Gürün sevginin, hoşgörünün ve güler yüzün şehri Muğla’nın yerli ve yabancı misafirlerin en güzel günlerini geçireceğiz şehir olmaya devam edeceğini belirterek sözlerini tamamladı.

Bu haber 482 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY 14 hat iç hat uçuşunu durdurdu
THY 14 hat iç hat uçuşunu durdurdu
Bağlıkaya'dan
Bağlıkaya'dan "devlet güvenceli tatil kuponu" önerisi