Batı Antalya BTK bir yılda 500 denetim yaptı

Batı Antalya BTK bir yılda 500 denetim yaptı

TÜRSAB Batı Antalya BTK Başkanı Rıza Perçin, bir yıl içerisinde şu ana kadar faaliyet ve yol denetimi gibi 500’ün üzerinde denetim yaptıklarını söyledi.

04 Eylül 2019 - 15:00 - Güncelleme: 05 Eylül 2019 - 15:59

TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin bir yıllık Başkanlık dönemi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Turizmdosyası.com'dan Halil Öncü'nün haberine göre, yaklaşık bir yıldan bu yana görevlerinin başında olduklarını dile getiren Başkan Rıza Perçin, “ Göreve geldiğimizde bölgemizde bir BTK yoktu. Yaptığımız çalışmalar ile TÜRSAB’ın Batı Akdeniz Temsil Kurulunu yeniden yarattık. Ofisimiz yoktu, sekretaryamız yoktu. İlk üç ayımız bunu oluşturmakla geçti. Kaş’ta ileri gelen arkadaşlarla birlikte, onların da yardımı ile bitlikte Kaş’ın en güzel yerinde güzel bir binada ofisimizi kurduk. Genel Merkezimizle birlikte ve bölgemizdeki arkadaşlarımız ile birlikte çok güzel bir ofise sahip olduk. Yönetim Kurulu toplantı odalarımızın yanında binamızın hemen alt katından 60 kişilik bir eğitim merkezi oluşturduk. Merkezimiz Kaş’ta ancak seçimde söz verdiğimiz gibi biz bununla kalmayıp Kemer’de de bir alan temsilciliği açtık. Şu anda yürürlükte. Tüm evraklarımız buradan merkezimize ivedi bir şekilde ulaşıyor, onaylanıyor ve tüm üyelerimizin işleri hızlı bir şekilde görülüyor” dedi.

Yönetim Kurulu ile çok uyumlu bir şekilde çalıştıklarına da dikkat çeken Perçin, “ Şu anda yönetimimiz bölgemiz alanında eşit sayılar ile temsil ediliyor. İki tane Kemer’den, iki tane Kaş’tan ve iki tane de Kalkan’dan yönetim kurulu üyemiz var. Uyum içinde çalışmalarımızı sürdürürken, toplantılarımız dışında bölgemizde gerçekleşen her türlü etkinlikte de yerimizi alıyoruz. Toplantılarımızı sadece bir bölgede değil, bölgemizin tüm alanlarında gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Bir yıl içerisinde 500’ün üzerinde denetim!

Bir yıl içerisinde 500’ün üzerinde denetim gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Perçin, denetimlerin sürdüğüne de dikkat çekti. Başkan Perçin,“Bu konu oldukça önemli. Şu ana kadar faaliyet ve yol denetimi gibi 500’ün üzerinde denetim yaptık. TÜRSAB Yasamız şu ana kadar çıkmış olsaydı, şu soru ile karşı karşıya kalmazdık. Kişiler artıyor, turizm gelirleri niye düşüyor? Niye düşüyor? Herkes tur satıyor, herkes transfer yapıyor. O yüzden örneğin TÜRSAB üyesi olarak biz 50 dolara satıyorsak, karşı tarafta 20 dolara satılıyorsa aradaki 30 dolar kayıp turizmin gelirine yansımaktadır. Biz bu kaybın önüne geçmek için yoğun denetimlerimizi ara vermeden sürdürüyoruz” dedi.

Milyonları Batı Akdeniz’de ağırlıyoruz!

Batı Antalya olarak inanılmaz derecede ören yeri zenginliğine sahip olduklarını dile getiren Başkan Perçin, Antalya geneline şu anda kadar 10 milyonu aşkın turistin geldiğini ve bu rakamın % 40’lık bölümünü Batı Akdeniz’de ağırladıklarını söyledi. Başkan Perçin “Batı Antalya olarak inanılmaz derecede ören yeri zenginliğine sahibiz. Bu zenginliler arasında dünyanın görmek için akın ettiği St.Nicolaus, Noel Baba, Likya Yolu, Phaselis, Patara, Xhantos, Olympos gibi yerleri sayabilirim. Bu bölgeler yılda her biri yaklaşık 500 bin ziyaretçi alıyor. Bu sayı yeterlimi dersek, bence yetmez. Buraları dünya mirası. Herkes tarafından da biliniyor. Antalya geneline şu anda kadar 10 milyonu aşkın turist gelmiş durumda. Bu rakamın % 40’lık bölümünü bölgemizde ağırladık. Bölgemiz sadece ören yerleri ile değil aynı zamanda alternatif turizmin de önemli bölgelerinden bir tanesi.  Yat turları, Olympos Teleferik, yayla turları, gastronomi turları ile oldukça zengin bir bölgeyiz” dedi.

Başkan Firuz Bağlıkaya’yı destekliyoruz!

TÜRSAB Merkezi ile uyum içerisinde olduklarını belirten Rıza Perçin, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın bir dediklerini iki etmediklerini söyledi. Başkan Perçin “ Hiçbir zaman bizleri kırmadılar. Önümüzdeki dönem TÜRSAB’da bir seçim olacak. Sayın Başkan Firuz Bağlıkaya’nın tekrar aday olacağını düşünüyorum. Başkanımız yaklaşık bir buçuk yıldan görevde. Bu süre içerisinde inanılmaz önemli işler yaptı. İşlerimiz yürüyor ve daha çok kurumsallaştık. Başkanımızın kesinlikle arkasındayız. Bir dönem daha başkanımız Firuz Bağlıkaya devam etmeli” dedi.

TÜRSAB Batı Antalya BTK Başkanlığı’na tekrar adayım!

Başkan Perçin, ayrıca kendisinin de TÜRSAB Batı Antalya BTK Başkanlığı seçimi için tekrar başkan adayı olacağını ifade ederek “  TÜRSAB’ın Batı Akdeniz Temsil Kurulu başkanlığına bu dönem de adayım. Bir yılda yaptığımız çalışmalar ortada. Yoğun bir şekilde çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Bu konuda enerjimiz ve bilgi birikimimiz var” diye konuştu.

Bu haber 773 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya uçuş yasağını uzattı
Rusya uçuş yasağını uzattı
KKTC uçuşları durdurdu
KKTC uçuşları durdurdu