Reklam
  • Reklam
Bayındır, ’’Turizm toplumun her kesimine dokunan bir...

Bayındır, ''Turizm toplumun her kesimine dokunan bir sektör''

TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Turizm Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda, ''Turizm sadece kendine hizmet eden bir sektör olmayıp, toplumun her kesimine dokunan ve etkileyen bir sektör'' dedi.

14 Nisan 2018 - 10:23 - Güncelleme: 16 Nisan 2018 - 16:00

TÜROB Başkanı Bayındır, mesajında, ''Günümüzde Turizm seyahat etmenin ötesine geçerek, toplumları ve kültürleri bir araya getiren ve ekonomiyle özdeşleşen bir kavram olarak, önemli bir diplomasi aracı haline gelmiştir. Hoşgörü, tolerans ve pozitif etkileşim turizm sektörünün öne çıkan misyonlarıdır'' ifadelerini kullandı. Bayındır, şunları kaydetti:

''Ülkemiz coğrafi ve kültürel özellikleri sebebiyle bu misyonu en iyi şekilde gerçekleştirebilecek güçtedir. Bu gücü sağlayan değerler, uzun vadede korunabildikleri yani sürdürülebilir oldukları sürece turizmimiz yaşamaya ve katma değer sağlamaya devam edecektir.

Turizm sadece kendine hizmet eden bir sektör olmayıp, toplumun her kesimine dokunan ve etkileyen bir sektör olduğundan, Bakanlığımız ve sektör paydaşları olarak en önemli sorumluluklarımızdan biri de ülkemizde turizm bilincini her alanda geliştirmek ve devam ettirmektir.  

Bu düşüncelerle, Tüm turizm camiasının, değerli turizm çalışanlarının ve halkımızın Turizm Haftası’nı kutluyor, değerli meslektaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.''

Bu haber 947 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pegasus’tan yeni uçuş noktaları
Pegasus’tan yeni uçuş noktaları
Türk Hava Yolları 500 Pilot daha istihdam etti
Türk Hava Yolları 500 Pilot daha istihdam etti