Belediye belgeli otelciler de destek bekliyor

Belediye belgeli otelciler de destek bekliyor

İzmir Otelciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Gönen, ''Desteklerle ayakta kalabilirsek önümüzdeki sene bu senenin muhtemelen telafisi olur.Onun için finans kuruluşlarının Belediye Belgeli Otel İşleten Esnafın küçük KOBİ işletmelerine sektörümüze çok iyi imkanlarla destek vermesini bekliyoruz'' dedi.

22 Nisan 2020 - 12:10 - Güncelleme: 23 Nisan 2020 - 12:15

Gönen, yazılı açıklamasında, yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle tüm dünyada turizm sektörünün durduğunu anımsattı. 2020 yılının turizm açısından zorlu bir dönemeç olduğunu belirten Gönen, şunları kaydetti:

''Koronavirüs ile başlayan dönem şu an bütün sektörlerde çok büyük bir dalgalanmaya yol açtı. Dünyada salgın hale gelen ve ülkemizde de görülen öldürücü Korona Virüsü salgını (Covid-19) dünya ekonomisini ve Küçük Ölçekli İşletme Esnafını oldukça zorlamaktadır.Dünya genelinde etkisini arttırarak sürdüren korona virüsünden etkilenen sektörler arasında Konaklama sektörü de önemli düzeyde etkilendi.

Özellikle güvenlik ve sağlık endişelerinin ön planda olduğu bir dönemde üstelikte insanların maddi anlamda ciddi kayıplar yaşadığı dönemde çok kırılgan olan bacasız sanayi Belediye Belgeli Otel İşleten esnafın turizm rezervasyonlarının bir hamle yapmasını beklemek çok gerçekçi değildir.

İç turizmin şu an Türk turizmini ayakta tutmak için en önemli kaynak olduğunu düşünüyorum.2020 yılı önümüzdeki dönem 2021 yılına hazırlık olarak değerlendirmek mümkün.Bu yaz sezonunda ne zaman ve ne kadar turizm yapacağımız konusunda ciddi belirsizlikler var.

Turizm sektörünün geçmiş yıllarda sağladığı döviz girdisinin devam etmesi için turizm sektörünün ayakta tutulması gerekmektedir. Desteklerle ayakta kalabilirsek önümüzdeki sene bu senenin muhtemelen telafisi olur.Onun için finans kuruluşlarının Belediye Belgeli Otel İşleten Esnafın küçük kobi işletmelerine sektörümüze çok iyi imkanlarla destek vermesini bekliyoruz.Bu sezonun geçen seneki veya daha önceki sezon gibi geçmesi mümkün olmayacaktır. Çünkü burada önemli olan insan sağlığı öncelikli dir.Nitelikli emekçi personelimizi korumak önceliğimiz oldu.

Seyahat engelleri kalktığında hareketlilik bekliyoruz,şuan için kısıtlamalar,engeller salgının biran önce yok olması için seferber olduk,umarım en düşük hasarla atlatırız.

Sağlık çalışanlarımıza otelciler olarak destek vermeye,konaklama yapmalarına imkan vermeye ediyor,otellerimiz hijyen önlemlerini alarak ve sosyal mesafeyi yaşam tarzı haline getirdi.Öncelik sağlık.''

Gönen, Cuma günü başlayacak olan rahman ve bereket ayı Ramazan'ın da hayırlara vesile olmasını istedi.

Bu haber 1437 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bodrum kıyıları havadan, karadan denetlenecek
Bodrum kıyıları havadan, karadan denetlenecek
Gastronomi temsilcilerine ''fıstık gibi'' sertifikası tanıtıldı
Gastronomi temsilcilerine ''fıstık gibi'' sertifikası tanıtıldı