Belek bölgesi golf dünyasında popüler hale geldi

Belek bölgesi golf dünyasında popüler hale geldi

Uluslararası Golf Tur Operatörleri Birliği (IAGTO) Türkiye Başkanı, Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü Genel Müdürü Cahit Şahin, Belek bölgesinin golf dünyasında popüler hale geldiğini söyledi.

08 Ocak 2020 - 12:14 - Güncelleme: 09 Ocak 2020 - 13:40

Cahit Şahin, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, bu yıl golfte 200 bin kişinin 600 bin oyun oynamasını beklediklerini, Türkiye'nin golfte popüler olmaya başladığını belirtti. 

Şahin, golf sahalarının dünya standartlarında olması, hava sahalarının uygunluğu, Havaalanına yakınlık, golf sahalarının 5-10 dakika ara ile konumlandırılması, otellerin güzel hizmetleri ile Belek bölgesinin çok özel bir bölge haline geldiğini, turizmdeki pozitif gelişmeler tüm dünyaya yansıdığınıifade etti.

Golfte yeni pazarlar

Cahit Şahin, golfte yeni pazarlara açıldıklarını da vurgulayarak, şöyle konuştu:

''Belek'e golf oynamaya ağırlıklı olarak Avrupa ülkeleri vatandaşları geliyordu. Son zamanlarda Rusya ve BDT ülkelerinden gelen golf severlerin sayısı da hızla arttı. Şimdi tanıtıma yeni pazarlarda devam ediyoruz. Asya ülkeleri, Güney Kore, Japonya, Çin, Malezya gibi ülkeler iklim şartları ve golf sahalarının yüksek kalitesi nedeniyle gelmeye başladılar. Golf turizmi 12 aya yayılmaya devam ediyor. Belek bölgesi golfte 12 ay hizmet vererek golf arenasında ortaya çıktı. Golften 500 Milyon Avro gelir ediyoruz. Belek'te 20 yıl önce bir golf sahamız vardı. Günümüzde 16 golf sahası var ve bu sahalarda 7 bin oyuncu ve 15 bin oyun oynanıyordu. Turizme paralel olarak golf turizmi de gelişti.''

Bu haber 744 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupa'nın en iyi şehir oteli İstanbul'da
Avrupa'nın en iyi şehir oteli İstanbul'da
Otel işletmelerinden KDV alınmasın
Otel işletmelerinden KDV alınmasın