Beş yıldızlı otelden ’’Covid-19’’ açıklaması

Beş yıldızlı otelden ''Covid-19'' açıklaması

Şanlıurfa'daki beş yıldızlı Nevali Otel'de çalışan aşçı ve aşçı yardımcısında koronavirüs çıktığı haberlerinin çıkması üzerine otel yönetimi yazılı açıklama yaptı.

20 Haziran 2020 - 08:39 - Güncelleme: 21 Haziran 2020 - 10:29

Nevali Otel Genel Koordinatörü Ömer Faruk Karınca tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

" Söz konusu Personellerimizin izinli oldukları günlerde kendi istekleriyle hastaneye müracaat etmişlerdir. Sonrasında bu süreç oluşmuştur. Haber içeriği eksik ve yanlış bilgilerle abartılmıştır. Böylesi hassas bir süreçte korku ve panik oluşturma gayreti Şanlıurfa’nın turizmine ve istihdamına vurulan en büyük darbedir.

Öz sermayeleriyle Şanlıurfa turizmine ve istihdamına büyük katkıda bulunan işadamlarının hedef alınması Şanlıurfa adına büyük talihsizliktir.
Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını sürecinde devletimiz en etkili ve başarılı şekilde mücadele vermektedir.
Otelimiz Sağlık bakanlığı ve Kültür ve Turizm bakanlığının Bilim Kurulu ile birlikte belirlemiş olduğu 132 maddelik tedbirleri fazlasıyla yerine getirmiştir.
TSE (Türk Standartları Enstitüsü) Denetmeni tarafından yapılan denetim sonrasında, Bakanlık onayıyla www.tga.gov.tr web sitesinde yayınlanan “Sağlıklı Turizm Belgesi” almaya hak kazanan ilk işletmelerden biri olma gururunu yaşarken, bu şekilde bir haber ile başarımızın gölgelenmesini Nevali Hotel olarak kınıyoruz."

Bu haber 2095 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İngiliz turiste koridor açıldı
İngiliz turiste koridor açıldı
Türkiye’nin en değerli tatil yerleri açıklandı
Türkiye’nin en değerli tatil yerleri açıklandı