Reklam
  • Reklam
Beş yıldızlı otellere imam atanacak

Beş yıldızlı otellere imam atanacak

Antalya İl Müftüsü Osman Artan, Ramazan hazırlıkları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Artan, Ramazan boyunca otellerde uygun ortamı sağlamaları halinde teravih namazını kıldırmak üzere görevli temin edeceklerini de söyledi.

14 Mayıs 2018 - 16:03 - Güncelleme: 16 Mayıs 2018 - 15:16

Antalya İl Müftüsü Osman Artan, Ramazan hazırlıkları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Ramazan ayının Müslüman ülkelerde ayrı bir anlam ifade ettiğini dile getiren Artan, 15 Mayıs Salı günü ilk teravih namazının ardından 16 Mayıs Çarşamba günü ilk orucu tutacaklarını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki Ramazan ayı temasının 'israf' olduğunu kaydeden Artan, "Can, mal, çevre, ömür, zaman, maddi manevi değerlerin kontrolsüz kullanılarak israfın önlenmesine yönelik bilgilendirme yapacağız. Yeme içmede, giyim kuşamda, zamanın ve kaynakların kullanımında ülkemizde çok israf yapılmaktadır. Ülkemizde yıllık 214 milyar lira gıda israfı yapılıyor" diye konuştu.

Antalya'nın bir turizm bölgesi olduğunun altını çizen Müftü Artan, Ramazan boyunca otellerde uygun ortamı sağlamaları halinde teravih namazını kıldırmak üzere görevli temin edeceklerini de bildirdi.

Bu haber 1466 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Hava yolları  internetten en fazla kartlı ödeme yapılan sektörler arasında
Hava yolları internetten en fazla kartlı ödeme yapılan sektörler...
Havalimanlarımız liste başı
Havalimanlarımız liste başı