Reklam
  • Reklam
Bilir, ’’Türkiye-Çin arası uçuş sayısının arttırılması...

Bilir, ''Türkiye-Çin arası uçuş sayısının arttırılması elzem''

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bilir, Çin turizm pazarındaki büyümenin sağlanması için tanıtımın yanı sıra Türkiye-Çin arası uçuş sayısının arttırılmasının elzem olduğunun da altını çizdi.

23 Nisan 2018 - 09:47 - Güncelleme: 25 Nisan 2018 - 11:21

42’inci Turizm Haftası kapsamında Medeniyet Üniversitesi Turizm Fakültesi’nce düzenlenen "Çin’de 2018 Türkiye Turizm Yılı’nın Türkiye Ekonomik Görünümüne ve Turizm Sektörü İstihdamına Etkileri" başlıklı panele, Birliğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bilir konuşmacı olarak katıldı. "Türkiye’ye Gelen Çinli Turist Sayılarının Artmamasının Nedenleri" konulu bir konuşma yapan TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bilir, Çin pazarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ali Bilir, konuşmasında 2018 Yılının Çin’de "Türkiye Turizm Yılı" ilan edilmesinin Çinli vatandaşlar üzerinde olumlu etki oluşturduğunu, bu süreci değerlendirerek Çinli turist sayısının arttırılması için tanıtım çalışmalarına daha çok odaklanmamızın olumlu sonuçlar doğuracağının altını çizdi. Konuşmasında Türkiye’de Çinli gezginlere hitap edebilecek birçok destinasyon olduğunu belirten Ali Bilir, tanıtımın arttırılması ile birlikte Çinli turistlerin Türkiye konusundaki farkındalığının ve gelen ziyaretçi sayısının artacağını ifade etti.

Çin’in; dünyanın en çok yurtdışına turist gönderen ülkesi olduğunu ve uluslararası turizm harcaması bakımından da en üst basamakta yer aldığını kaydeden Ali Bilir, Türkiye’nin Çin turizm pazarından aldığı payın henüz hak ettiği seviyede olmadığını dile getirdi. Ali Bilir, Çin turizm pazarındaki büyümenin sağlanması için tanıtımın yanı sıra Türkiye-Çin arası uçuş sayısının arttırılmasının elzem olduğunun da altını çizdi. Tanıtım çalışmalarının turizm sektörünün tüm paydaşlarıyla ortak yürütülmesinin önemine vurgu yapan Ali Bilir, TÜRSAB olarak bu konuda üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi. 

 

Bu haber 5129 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erkekler 2 saatte kadınlar 2 günde valiz hazırlıyor
Erkekler 2 saatte kadınlar 2 günde valiz hazırlıyor
İşsizlik yarım puan düştü
İşsizlik yarım puan düştü