Bir tur operatörü daha iflas etti

Bir tur operatörü daha iflas etti

İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un ardından Bulgaristan merkezli, ülkenin en eski ve en büyük tur operatörlerinden Astral Holidays resmi internet sitesinden iflas ettiğini duyurdu.

08 Ekim 2019 - 10:23 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 14:52

Astral Holidays  resmi internet sitesinden konuyla ilgili açıklama yayımladı. Açıklamada, ''Büyük pişmanlık ve hayal kırıklığı ile birlikte, turizm piyasasında neredeyse 24 yıllık bir varlık gösterdikten sonra 7 Ekim 2019'da Astral Holidays International AD'nin iflas işlemlerine başlamamız ve iflas işlemlerine başlamamız gerektiğini bildirmek istiyoruz'' denildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

''Bu karar, büyük bir tartışma, çaba ve şirket için finansman sağlama girişimi sonrasında verildi.Yıllar boyunca, her zaman hizmetlerimizin en yüksek kalitesini elde etmek ve müşterilerimize maksimum konfor ve unutulmaz deneyimler sunmak için gayret gösterdik. 

Astral Holidays International AD yönetiminin sizi, müşterilerini korumak için gerekli tüm önlemleri aldığını ve Turizm Kanunu uyarınca tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini garanti ediyoruz. Astral Holidays International, geçerli bir Turoprator Sorumluluk Sigortası uygulamasına sahiptir; böylece olağanüstü çabalarımızın yeterli olmadığı yerlerde, ortaklarımız Benzersiz Sigorta Şirketi tarafından desteklenebiliriz. 

Halen yurtdışında olan Astral Holidays International AD'den tatil satın alan tüm müşterilerin seyahatleri tamamen ödenmektedir , bu nedenle uçuş problemleri veya otellerde veya diğer turistik hizmetlerde konaklama reddetme tehlikesi yoktur. 

Astral Holidays International, 07.10.2019 tarihinden sonra bazı müşterileri için planlanmış gezileri gerçekleştiremez. ASTRAL Holidays International tarafından iş ortaklarına% 100 ödenmiş gelecekteki seyahatleri bulunan müşteriler, ASTRAL Holidays International AD çalışanları tarafından kişisel olarak bilgilendirilecektir. 

Tarifeli veya düşük maliyetli havayollarıyla yalnızca uçak bileti biletini satın alan müşteriler, tüm biletler Astral Holidays International AD tarafından satın alınmış ve ödenmiş olduğu için seyahatlerini de yapacaklardır. Uçuş tarifesini ve uçuş saatlerini kontrol etmek için, müşterilere, önceden verilen uçak biletlerinin seyahat tarihi yaklaşırken ilgili havayolunu kontrol etmelerini öneririz. 

Gelecekteki organize gezileri için depozito yatırmış veya tam olarak ödeme yapmış, ancak Astral Holidays'e bir ortağa veya tedarikçiye ödeme yapmamış olan Astral Holidays International AD müşterileri tarafından yasal olarak tazmin edileceğini vurgulamak istiyoruz. 

Müşterilerimiz ve ortaklarımız için yarattığı rahatsızlığın yanı sıra karmaşık durum için özür diler ve özür dileriz. Uzun yıllar boyunca, her zaman doğru hizmet için çaba göstererek birçok turist için kaliteli hizmetler sunduk. 

Tüm müşterilerimize ve ortaklarımıza uzun süredir güven duydukları güven için ve bu son derece zor durumda olan anlayışımız için teşekkürlerimizi sunuyoruz.''

Bu haber 2243 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs'ten can kaybı 168'e yükseldi
Virüs'ten can kaybı 168'e yükseldi
Turizm sektörü yeni strateji için gelecek iki haftayı izleyecek
Turizm sektörü yeni strateji için gelecek iki haftayı izleyecek