"Bodrum’a Özel Statü Verilmeli"

"Bodrum'a Özel Statü Verilmeli"

Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Turgay Kaya, Bodrum’a özel statü kazandırılması gerektiğini ve mevcut sorunların ancak bu şekilde aşılabileceğini söyledi.

28 Ağustos 2020 - 00:00 - Güncelleme: 29 Ağustos 2020 - 09:39

Bodrum Ticaret Odası Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı 27 Ağustos Perşembe günü, Meclis Başkanı İlhan Ersan Yönetiminde gerçekleştirildi.

Meclis Başkanı İlhan Ersan toplantının açılış konuşmasında gündemdeki konular hakkında bilgilendirme yaparak, sözü toplantıya konuşmacı olarak katılan Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Turgay Kaya’ya bıraktı. Kaya, Ticaret Odalarının kurumsallaşmadaki başarısına vurgu yaparak sivil örgütlenme anlamında en modern yapılar olduklarını belirtti. Bodrum Ticaret Odası’nın önemli paydaşlarından biri olduğuna işaret eden Kaya,   Bodrum’un geleceği için kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte halkın da katılımıyla ortak bir karar verilmesi gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti:

“Bodrum doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi yapısı ile bir turizm kenti mi olacak yoksa imar baskısı altında kalmış bir konut kent mi olacak? Gerekirse bir kurultay düzenleyerek buna hep birlikte karar vermemiz lazım. Bodrum ciddi şekilde imar baskısı altında, pandemi ile birlikte iklimi ve sağlıklı havası ile burası daha da cazibe merkezi haline geldi. Bu taleplere cevap verirken yarımadamızı nasıl koruyacağız; bu paradoksal durumu aşmalıyız.”

“Bodrum’a Özel Statü Verilmeli”

Kaya, alt yapı sorununu çözmek için Turgutreis’ten başlamak üzere bir proje yürüttüklerinin de altını çizerek, 5 yıl içerisinde özellikle arıtma sorununu ortadan kaldırmayı planladıklarını söyledi. Bodrum’a özel statü kazandırılması gerektiğini ve mevcut sorunların ancak bu şekilde aşılabileceğini savunan Kaya, BODTO Yönetimine ortak bir rapor hazırlayarak Ankara’ya sunmayı teklif etti.

Bu haber 901 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor