Bodrum’da yabancı turist arttı, yerli turist azaldı

Bodrum'da yabancı turist arttı, yerli turist azaldı

Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı-BOTAV, Bodrum’a bu yaz sezonunda havayolu ile gelen yabancı turist sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 23,34 artarken, yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

16 Temmuz 2019 - 15:40 - Güncelleme: 18 Temmuz 2019 - 13:43

Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı-BOTAV'ın Muğla Emniyet Müdürlüğü ile Milas–Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden derlediği bilgilere göre 2019 yılı Haziran ayı sonu itibariyle yurtdışından giriş yapan yolcu rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,34 artış yaşandı. 2019 yılında İngiltere,  Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Fransa, Azerbaycan, İsrail, Çekya, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, İsveç, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, İtalya ve Kazakistan’dan gelen turist sayılarında artış olurken, Almanya’dan gelen turist sayısında ise 2018 yılının aynı döneme göre azalma yaşandı. Bodrum'a deniz yolu ile giriş yapan turist sayısında da bir önceki yıla göre yüzde 6,69'luk bir artış meydana geldi.

Yurtdışından gelenlerin sayısındaki artış turizmcileri sevindirirken aynı dönemde, Bodrum’a gelen yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

Öte yandan, 2019 yılında Bodrum’da bulunan yatak kapasitesine 2 bin 200 yatak daha ilave edildiği bildirildi.

Bu haber 774 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belek'te 5 yıldızlı otelde yangın
Belek'te 5 yıldızlı otelde yangın
Otelcilere afet semineri
Otelcilere afet semineri