Böyle otel patronları da var

Böyle otel patronları da var

Antalya'nın Side Turistik Bölgesinde bulunan 5 yıldızlı Nova Park Otellerinin sahibi Ali Özdemir, korona virüsü nedeniyle 1 Nisanda açacağı oteli açmadı. Otel kapalı ama kadrolu tüm personelini korudu, maaşlarını da vermeye devam etti. Ayrıca henüz işbaşı yapmamış Sezonluk Çalışanlarına da maddi durumuna göre kısmen maddi destek sağladı.

28 Mart 2020 - 01:00 - Güncelleme: 29 Mart 2020 - 00:11

Side'de bünyesinde Novapark otelleri bulunduran Mantur Manavgat Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özdemir, DSÖ, Covid-19'u küresel çapta pandemi ilan ettiğini ve merkezini Avrupaya kaydırdığını, Turizm Bakanlığının gelecek turist sayısını azaltmayı ve otel açılışlarını ertelemeyi tavsiye ettiğini, turizm acenta şirketlerinin ise ikinci bir tarihe kadar operasyonlarını büyük çoğunluğunu durdurduğunu belirtti.                                
Ali Özdemir, otelleri korona virüs nedeniyle kapatmak zorunda kaldığını hatırlatarak, bütün personele bir yazı yazdı. Özdemir'in yazdığı yazı şöyle:                                
                                
''Kadrolu çalışan hiçbir personelimizi işten çıkarmamaya ve askıya almamaya,                        Kadrolu çalışanlarımıza maaşlarını ödemeye devam etmeye, onları korumaya ve sahiplenmeye, mevcut durumda çalışmayan personellerimizin tamamına maddi destek vermeye, sizlerin sağlığı ve güvenliği için bu süreçte ücretli izin planlamaları ile vaktinizi evde geçirmenizi sağlamaya karar verdik.    

Önümüzdeki dönemde hastalığın yayılımının kontrol altına alınacağına ve böylelikle sektörümüzde şartların iyileşeceğine inanıyor ve ümit ediyoruz. Bu doğrultuda şirketimizin sürdürülebilirliği için Nisan ayı sonunda planlarımızı yeniden gözden geçirerek atacağımız adımları oluşacak şartlara göre güncelleyeceğiz. Yukarıdaki kararlarımız doğrultusunda plan yapmanızı ve çalışmalarınızı yürütmenizi rica ederim.''                

Öte yandan bazı personelde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile ''Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ali Özdemir ve Genel Müdürümüz Sn. Metin Macit Beylere bu zorlu süreçte çalışanlarımıza vermiş oldukları maddi ve manevi desteklerinden dolayı şahsım ve tüm personellerimiz adına teşekkür ederim'' dedi. (Turizm Days)

Bu haber 1079 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SunExpress, iç hat uçuşlarına yarın başlıyor
SunExpress, iç hat uçuşlarına yarın başlıyor
Denizlerde lodos kaynaklı kirlilik
Denizlerde lodos kaynaklı kirlilik