Reklam
  • Reklam
Boynueğri, ’’Dış ticaret açığımızın yüzde 45’ini...

Boynueğri, ''Dış ticaret açığımızın yüzde 45'ini turizm karşılıyor''

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkan Yardımcısı (TÜRSAB) Selçuk Boynueğri, ''Ülke olarak dış ticaret açığımızın yüzde 45’ini turizmden gelen gelirlerle karşılıyoruz” dedi.

06 Şubat 2019 - 03:29 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 - 12:34

 Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkan Yardımcısı (TÜRSAB) Selçuk Boynueğri ve yönetim kurulu üyeleri Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret ederek bir süre görüştüler.

 

Turizmle ilgili görüş alışverişinin bulunulduğu ziyarette Vali Ustaoğlu “Turizm hem ilimiz, hem de ülkemiz için yükselen bir değerdir. Turizm rekabeti yüksek olduğu kadar hassas ve kırılgan bir sektör. Son yıllarda turizm alanında güzel gelişmeler yaşanıyor. Turizm açısından potansiyeli çok güçlü yerlerimiz var. Geleceğe daha da umutla bakıyoruz. Trabzon ve bölge açısından da turizm en önemli önceliğimizdir. İlimiz bu konuda altyapısı  güçlü olan bir ildir. Herkesin empati ile bölgede yapacağı çok şey var. Bu alanda hizmet kalitesini artırarak turizmi sürdürebilir kılmaya çalışacağız” dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkan Yardımcısı (TÜRSAB) Selçuk Boynueğri de “Son yıllarda ülkemizi ziyaret eden turist sayısı 40 milyona yaklaştı. Turizm sektöründen ülkemiz 25 milyar dolar bir girdi elde etti.

DIŞ TİCARET AÇIĞININ....

Amacımız turizmin önünü daha da açmak, sektör bazındaki rakamları artırmak, tur operatörlerinin pozisyonunu iyileştirmek ve güzel bir sinerji ile 25 milyar dolar olan turizm girdisini daha da yukarılara çıkarmaktır. TURSAB bu alanda önemli çalışmalar yapıyor. Ülke olarak dış ticaret açığımızın yüzde 45’ini turizmden gelen gelirlerle karşılıyoruz” diye konuştu.

Bu haber 3177 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafer Cengiz
    5 ay önce
    Güzel de #TürkTURİZMİ2nin "tüm seyahat acenteleri ve tur operatörlerinin 40 yıllık özel yasayla kuru*** Birliği o*** #TÜRSAB acaba TÜRKİYE TURİZMİNİN GERÇEK HİZMET ve KATMA DEĞER ÜRETİM KAPASİTESİNİN ANCAK 0'LARDA KALDIĞINI Neden ifade etmiyor acaba? #TAG*Medya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kompas Travel’in Antalya operasyonlarını Fit Holidays yapacak
Kompas Travel’in Antalya operasyonlarını Fit Holidays yapacak
Hilton'la yollar ayrıldı
Hilton'la yollar ayrıldı