Reklam
  • Reklam
Bu yıl yapamadığımız turizm patlamasını 2021’de yapacağız

Bu yıl yapamadığımız turizm patlamasını 2021'de yapacağız

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ''Ben bu sene yapamadığımız turizm patlamasını iyi bir planlamayla 2021 yılında yapacağımızı bekliyorum” dedi.

04 Haziran 2020 - 06:17 - Güncelleme: 06 Haziran 2020 - 09:47

Çetin, Antalya ekonomisinin lokomotif sektörünün turizm sektörü olduğunu belirterek, bu yıl turizmde geçen yıla göre ciddi bir düşüş yaşanacağını söyledi.

Turizmin daha önceki yıllarda yaşadığı krizlere de dikkat çeken Başkan Davut Çetin, şunları kaydetti:

“Sektör olarak çok hızlı toparlanıp aksiyon alabiliyoruz. Bunun için de kentin tüm dinamikleri olarak hep birlikte çalışmamız ve yorulmamız gerekiyor” dedi. İçinde bulunduğumuz yılın başında 2019 yılına göre turizmden büyük beklentileri olduğunu da vurgulayan Davut Çetin, “Geçtiğimiz yıl ağırladığımız 16 milyon turistten sonra bu sene beklentimiz 17-18 milyon turisti misafir etmeyi bekliyorduk. Şimdi turizmde tanıtımımızı çok iyi yaparak, Antalya’nın her açıdan güvenli bir şehir olduğunu çok iyi anlatmalıyız. Ben bu sene yapamadığımız turizm patlamasını iyi bir planlamayla 2021 yılında yapacağımızı bekliyorum.''

Turizmden 2020 yılı beklentisine de değinen Başkan Çetin, “Bu sene hesabımızı çok iyi yapmalıyız. Oda olarak yaptığımız çalışmada sektörel olarak hazırladığımız senaryolarda en kötü senaryomuz 2.5 milyon turist gelmesi. En iyi senaryo da ise beklentimiz 5 milyon 200 bin kişiyi ağırlamak” diye sözlerini sürdürdü.

Bu haber 1082 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yapımı devam eden 5 yıldızlı otel kiraya verilecek
Yapımı devam eden 5 yıldızlı otel kiraya verilecek
TÜRSAB üyesi seyahat acentalarına destek paketi
TÜRSAB üyesi seyahat acentalarına destek paketi