Reklam
  • Reklam
Bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun

Bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun

Antalya'nın Serik ilçesinin AK Parti'li Belediye Başkanı Enver Aputkan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Serik Belediyesi’nin Belek ve Kadriye’deki günübirlik alan işletmecisinden 500.000 TL rüşvet aldığını iddia etmesi üzerine, “Devletin bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” dedi.

06 Mayıs 2020 - 09:36 - Güncelleme: 07 Mayıs 2020 - 13:34

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy koordinesinde video konferans sistemiyle gerçekleşen Antalya Korona Virüs Süreci Değerlendirme Toplantısına AK Parti'li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, damga vurdu. 

Toplantıda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un  günübirlik alanda bulunan işletme sahibinden 500.00 Lira para alındığını iddia etmesi üzerine söz alan Başkan Aputkan, ''ben 13 aylık belediye başkanıyım''  diye söze başlayınca, Dışişleri Bakanı ‘Başkan olay sizinle ilgili değil, daha önceki döneme ait bir olaydır’ dedi. Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait'' dedi. Ben de, ''Turizm Bakanına ‘Devletin bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun’ dedim ve toplantıdan ayrıldım'' dedi.

Enver Aputkan, sosyal medya hesabından olayla ilgili paylaşımda bulundu. Aputkan, paylaşımlarında olayı şöyle anlattı:

 “Bugün saat 14:00’da Antalya'mız ve ilçelerinde yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, Ak Parti ve MHP milletvekillerimiz, Ak Parti ve MHP belediye başkanlarımız, Ak Parti ve MHP il/ilçe başkanlarımız ve kurum müdürlerimizin katılımıyla telekonferans toplantısı yapılmıştır.

Toplantı sırasında Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Sayın Abdurrahman Başkan ve Ak Parti Milletvekili Sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benim de söz alarak açıklamalarda bulunduğum günübirlik alanlarla ilgili, Turizm Bakanı konuşmasının bir yerinde; Serik Belediyesi tarafından günübirlik alanda bulunan işletme sahibinden 500.00 Lira para alındığını belirtmesi üzerine, ben söz alarak 13 aylık belediye başkanıyım diye söze başlayınca, Dışişleri Bakanı ‘Başkan olay sizinle ilgili değil, daha önceki döneme ait bir olaydır’ dedi. Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait dedi. Ben de Turizm Bakanına ‘Devletin bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun’ dedim ve toplantıdan ayrıldım.

Soruşturma talebinde bulunacağım

İddiayla ilgili olarak Bakan Ersoy ve Çavuşoğlu’dan açıklama beklediğini ifade edenBaşkan Enver Aputkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan da soruşturma açması için talepte bulunacağını söyledi.

Bu haber 874 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Uçuş ağı 92 şehre ulaşacak
Uçuş ağı 92 şehre ulaşacak
9 bin 500 seyahat acentası çaresiz bırakıldı!
9 bin 500 seyahat acentası çaresiz bırakıldı!