Butikler, ’resort’lara karşı!

Butikler, 'resort'lara karşı!

Yeni normalleşmeyle birlikte tatil planları yapılmaya başlanırken, küçük ve butik otellerde doluluğun yüzde 80-90’lara ulaşacağı büyük otellerde ise yüzde 40-50’lerde kalacağı tahmin ediliyor.

09 Haziran 2020 - 06:52 - Güncelleme: 09 Haziran 2020 - 19:58

Oteller, hijyen manifestolarını duyurarak, yeniden açılıyor. Butik oteller ve resort oteller arasında yerli turist yarışı başladı. Talep artışı yaşayan butik oteller fiyatlarını yüzde 30-40 yükseltirken, yerli turiste umut bağlayan resort oteller ise fiyat artırmadı.

Dünya Gazetesi'nden Selenay Yağcı'nın haberine göre, yaklaşık 3 ay aradan sonra tatilciler plan yapmaya, turizmcilerin de telefonları çalmaya başladı. Yerli turistin taleplerinde önceki haftaya göre iki kat artışlar yaşanırken, yabancı turistin ise sonbahardan önce gelmesi sürpriz olacak.

Haziran ortasında turizm sezonunu açan yerli turist için bu yıl tatilin şifresi, sakinlik ve hijyen. Bu sebeple rezervasyonlarda da butik ve küçük otellere ilgi daha fazla olurken, resort otellerin de özel villa gibi izole alanları soruluyor. Büyük ve resort otellerin çoğu yüzde 50 kapasite ile açılacaklarını söyleyerek, müşteriyi sakinliğe ikna etmeye çalışıyor. Oteller, VIP sauna ve kaplıca, her şey dahil alakart menü gibi hizmetlerle turisti etkilemek istiyor.

Küçük ve butik otellerde doluluğun yüzde 80-90’lara ulaşacağının, büyük otellerde ise yüzde 40-50’lerde kalacağının tahmin edildiğini kaydeden Sianji Well-Being Resort Kaplıca Bodrum Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, büyük otellerin çoğunun açılmayacağını ya da kısmi açılacağını ifade etti.

Bu haber 805 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gastronomi 400 kriterle yıldızlanacak
Gastronomi 400 kriterle yıldızlanacak
Fethiye, Kuşadası ve Didim misafirlerini bekliyor
Fethiye, Kuşadası ve Didim misafirlerini bekliyor