Reklam
  • Reklam
Büyükelçi Chilcott, turizm açısından gelişmeler devam edecek

Büyükelçi Chilcott, turizm açısından gelişmeler devam edecek

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott’u makamında kabul etti.

29 Temmuz 2020 - 12:19 - Güncelleme: 30 Temmuz 2020 - 12:31

Ziyarette, her turizm yılının başlangıcında belli bölgelerde belli kurumları ziyaret ettiklerini belirten Dominick Chilcott, Hem bu bölgelere gelecek İngiliz vatandaşların güvenli bir şekilde tatil yapmaları ve ayrılmaları, hem de bizimle yapılan çalışmalardaki koordinasyon ve yardımlarınız için teşekkür etmek için buradayız" dedi.

Türkiye’nin Covid-19 Sisteminden Şüphemiz Yok

4 hafta önce Belek’te Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği toplantıya geldiğini ve 134 farklı tedbirin alındığını bizzat gördüğünü belirten Büyükelçi Chilcott, Aslında tedbirlerden dolayı da hiçbir şüphem yok. Buraya geldiğimizde havalimanında mesaj çok açıktı. Sosyal mesafe korunmalı, herkes maskesini kullanmalı ve hijyen kurallarına uymalı. Covid-19 sistemiyle ilgili herhangi bir şüphemiz yok" diye konuştu.

Güvenlik uygulamalarından da hiçbir şüphe olmadığını kaydeden Chilcott, “Ayrıca Türkiye'deki gelişmiş sağlık sisteminin ne kadar güçlü olduğunun farkındayız. Bundan dolayı da zaten İngiliz hükümeti geçen ayın sonunda İngiltere ve Türkiye arasında bulunan iki büyük engeli kaldırdı. Bizim seyahat tavsiyemizle Türkiye'yi yeşil ülkeler, yani güvenli seyahat edilebilir ülkeler listesine koydu. Ayrıca Türkiye'den İngiltere'ye seyahat edecek olanlar için de iki haftalık karantina süresi kaldırıldı. Ümit ederim ki bundan sonra iki ülke arasındaki seyahatler karşılıklı devam edecektir. Turizm açısından da gelişmeler devam edecektir” ifadelerine de yer verdi.

Tüm Tedbirler Alındı İddialıyız

Pandemiyle ilgili tüm tedbirlerin alındığını ve bu konuda iddialı olduklarını belirten Vali Ersin Yazıcı ise Gerçekten ülkemizde, özellikle Antalya'mızda misafirlerimizin her türlü sağlık güvenliği, pandemi tehdidiyle ilgili alınabilecek tüm tedbirleri almış durumdayız. Biz iddialıyız, hiçbir sorun yok, pandemiyle ilgili bütün tedbirler alınmış durumda. 10-15 otel ve çeşitli işletmelere gittim. İnsanların kurallara uyduğunu söyleyebilirim. Alınan tedbirler noktasında biz tabi öncelikle işletmeleri otel, restoran ve benzeri yerleri sıkı şekilde denetliyoruz. Denetimlerimizde bu işletmelerin kurallara uygun hareket ettiği ve tüm hazırlıklarını yaptığını gördük" dedi.

Bu haber 948 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emirates, uçuş ekipleri için aşılama çalışması başlattı
Emirates, uçuş ekipleri için aşılama çalışması başlattı
Türkiye'ye uçuşlarını askıya alıyorlar
Türkiye'ye uçuşlarını askıya alıyorlar