Reklam
  • Reklam
Çalış sahilinin çehresi 7 milyona değişecek

Çalış sahilinin çehresi 7 milyona değişecek

2021 yılı yaz sezonunun başlangıcına kadar bitirilmesi beklenen proje tamamlandığında, Çalış’ın çehresi değişecek.

24 Kasım 2020 - 12:47 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 - 09:53

Fethiye Belediyesi tarafından yapılacak Çalış Sahil Düzenlemesi öncesi Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve ilgili daire müdürleri ile birlikte Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde, Çalış esnafıyla bir araya geldi.

Fethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürü İnşaat Mühendisi Tahir Başaran, projenin 7 milyon TL’ye mal olacağını söyledi. Tüm detayların proje içerisinde düşünüldüğünü belirten Başaran, “oturma alanlarının deniz suyu ve güneşe dayanıklı olmasına kadar her şeyi proje içerisinde düşündük” dedi.

Karaca, “7 milyon liraya mal olacak”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, “Doğal yapısı itibariyle Çalış Plajı, ilçemizin en güzel bölgelerinden birisi. Gün batımının en güzel izlendiği yerlerden birisi… Buraya daha güzel bir değer katabilmek adına bir proje hazırladık. Amacımız bunu hayata geçirmek. Fakat bazı mülk sahiplerinin özel talepleri oldu. Bununla ilgili yarın incelemelerde bulunacağız. Onların da fikir ve görüşlerini aldıktan sonra 7 milyon TL’ye mal olacak projenin yer teslimini yapıp; çalışmalara başlayacağız. Biz iyi niyetli bir çalışma yapıyoruz. Biz de art niyet yok. Hedefimiz, Çalış’ın güzelleşmesi ve daha çok değer kazanmasıdır” dedi.

 “Alt yapı çalışmalarımız da olacak”

Proje kapsamında bütün altyapının yenileneceğini kaydeden Başkan Karaca, “Bölgedeki elektrik, içme suyu ve kanalizasyon sistemlerini yeniliyoruz. Aynı zamanda bisiklet ve yürüyüş yolları da olacak. Engellilerimiz için de yürüyüş yollarımız mevcut. Çok özel granit taşlar ile birlikte bölgemize değer katacak özel bir proje. Mayıs ayına yetiştirmeyi düşünüyoruz. 1 milyon TL, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe alıyoruz; 6 milyon TL’yi de belediye olarak karşılayacağız. Projeyi oluştururken mülk sahipleri ile bir toplantı yaptık. Uzmanlarımız ve Kent Konseyi’nin de bu konuda görüşlerini aldık. Esnaflarımızla bir kez daha görüşüp, bir uzlaşı sağlayıp projemize başlamak istiyoruz. Aydınlatma sistemlerini Caretta Caretta kaplumbağalarını rahatsız etmeyecek şekilde ayarlayacağız” şeklinde ifadeler kullandı.

Bu haber 682 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
4 ülkeye daha uçuş izni verdi
4 ülkeye daha uçuş izni verdi
Tur operatörleri kargo taşımacılığına yöneldi
Tur operatörleri kargo taşımacılığına yöneldi