Festivalin başlamasıyla birlikte Çambaşı Kayak Tesisinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Bazı kişiler kar üstünde gezinti yaptı, bazıları kartopu oynadı, birçok kişi de tulum eşliğinde horon tepip, halay çekti. Festivale yoğun ilgi gösteren öğrenci ve vatandaşlar soğuk havaya aldırış etmeden kayak ve kızaklarla kayarak karın keyfini doyasıya çıkardı.Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu Üniversitemizin genç ve enerjik öğrencileriyle bugün birlikte olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Tesisimiz sizlere hayırlı olsun. Bütün güzellikler ise sizlere feda olsun. Burada ağız tadıyla eğlenerek yorgunluklarınızı gidereceğiniz bir gün olsun. Sizler Ordu’muzun elçilerisiniz. Şehrimizde güzel anılar biriktirin. Gittiğiniz yerlere bir Ordu elçisi olarak tüm bu güzellikleri beraberinizde götürün. Sizlere daha güzel imkânlar sunacağız. Çambaşı Yaylası dünyada sayılı çekim merkezlerinden birisi olacak. Tıpkı Avusturalya ülkesindeki İnnsbruck şehri gibi olacak. Ordu sadece 3 ay değil, 12 ay ve 4 mevsim yaşanılacak bir şehir. Sizleri şehrimizde bulunan diğer yaylalarımıza da davet ediyoruz. Kışın artık üşümekten korkmayan bir şehir olacağız. Bizler sizlerin emrindeyiz. Ordu sizin” diye konuştu.
Gündem
Yayınlanma: 05 Ocak 2020 - 12:57
Güncelleme: 06 Ocak 2020 - 16:14
Çambaşı Kayak Tesisi'nde ''Kar Festivali''
Ordu Üniversitesi, Ordu’nun gözde mekânlarından biri olan 2 bin rakımlı Kabadüz Çambaşı Yaylası’nda kar festivali düzenledi.
Gündem
05 Ocak 2020 - 12:57
Güncelleme: 06 Ocak 2020 - 16:14