Çok ciddi bir turizm hareketi olacağını düşünüyoruz

Çok ciddi bir turizm hareketi olacağını düşünüyoruz

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı, normal turizm hareketi başladığında Antalya'nın dünyada lider şehirlerden biri olacağını söyledi.

29 Mart 2021 - 11:36 - Güncelleme: 30 Mart 2021 - 15:51

AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, şu an yaşanan en büyük sıkıntının seyahat engellerinin bulunması olduğunu ama şu andaki sıkıntının sektörden kaynaklanmadığını belirtti. Yağcı, ''Tamamen küresel bir krizle karşıyız. Bu krizin en fazla etkilediği sektörlerin başında da turizm geliyor. Bunun sonucu olarak seyahatler engellendi, ülkelerin sınırları kapatıldı'' dedi. 

Şu anda Antalya'ya ve Türkiye'ye yönelik bekleyen bir talebin olduğuna dikkat çeken Dr. Erkan Yağcı, şunları söyledi:

''Önümüzdeki günlerde vakaların azalması, aşıların yaygınlaşması ile çok ciddi bir turizm hareketi olacağını düşünüyoruz. Çünkü bekleyen bir talep olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla konuyu böyle değerlendirmek lazım. Biz inanıyoruz ki sınırlar açıldığında normal turizm hareketi başladığında Antalya dünyada lider şehirlerinden biri olacaktır. 
Türkiye'nin dünyada da kendini kanıtlamış Güvenli Turizm Sertifikası var. Güvenli Turizm Sertifikasına uymamız bu dönemdeki en önemli önceliğimiz.  
Antalya turizmde kendini kanıtlamış bir destinasyondur. Şunu çok iyi biliyoruz. Türkiye'ye bir talep var. Antalya'ya bir talep var. seyahat kısıtlamaları kaldırıldığında Antalya'nın eski günlerine kavuşacağına inanıyoruz.''

Bu haber 771 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
THY iç hat devre ödemesine erteleme
THY iç hat devre ödemesine erteleme