Didimli turizmci yeni normalin ilk uçuşunu anlattı

Didimli turizmci yeni normalin ilk uçuşunu anlattı

Seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından SunExpress'in İzmir'den Antalya'ya gerçekleştirdiği ilk uçuşa katılan Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Raffinesse Travel sahibi Hikmet Atilla ilk uçuştaki gözlemlerini anlattı.

02 Haziran 2020 - 11:08 - Güncelleme: 03 Haziran 2020 - 12:30

Turizmci Hikmet Atilla, ilk uçuştaki gözlemleri ve duygularını şu şekilde paylaştı:

“Seyahate katılan bütün meslektaşlarım heyecanlıydı. Havaalanının girişinde bulunan sıcaklık ölçer termalkKameraları fark etmeden maske ile havaalanına girdik. Herkes maskeli idi. Havaalanında ve uçakta dikkat edilmesi gereken ve her tarafta bulunan uyarı levhaları dikkati çekiyordu: Maske tak, sosyal mesafeye uy ve ellerini yıka, bu üç kural önemliydi, uyulmadığın da görevliler tarafından uyarılıyordu.  Havaalanında bulunan oturma grupları öngörülen mesafeye göre düzenlenmiş, kimisi ise iptal edilmişti. Yığılmayı engellemek ve sosyal mesafeyi korumak için tuvaletlerde de gereken önlemler alınmıştı. belirli sayıda kişiler tuvalete alınıyor, ara lavabolar iptal edilmiş.

SunExpress şirketi uçuş kurallarını da değiştirmiş: dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası ve bebek eşyaları dışında kabin bölümüne el bagajı kabul edilmiyor. Uçağın içinde tüm virüslere karşı çok başarılı olan ve havayı üç dakikada bir sürekli temizleyen ve hastanelerde de kullanılan HEPA filtreleme sistemi kullanılıyor ve sürekli dezenfeksiyon işlemleri uygulanıyor.''

 

Bu haber 868 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünya çapında tanıtım kampanyası başlatılmalı
Dünya çapında tanıtım kampanyası başlatılmalı
Ünlü otel grubu Kahramanmaraş'ta otel açıyor
Ünlü otel grubu Kahramanmaraş'ta otel açıyor