Direkt Turizm Hamlesinde yeni hedef belli oldu

Direkt Turizm Hamlesinde yeni hedef belli oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde Ekim ayında THY ile imzaladıkları Direkt Turizm hamlesiyle ilgili yeni sefer sayısı hedefini de açıkladı.

17 Aralık 2018 - 15:02 - Güncelleme: 19 Aralık 2018 - 13:28

THY ile imzaladıkları protokolle direkt turizm hamlesini hayata geçirdiklerini belirten Ersoy " Bu doğrultuda 2019 Nisan ayı itibarıyla 13 hatta 67 frekansla Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir havalimanlarına tarifeli uçuşlar başlayacak, Bakanlığımız THY'nin bu uçuş noktalarını tanıtımla destekleyecek." dedi.

2023'te haftalık 300 sefere çıkacak

Önemli olanın bu hatları açmak değil, açılmış hatların dolu ve kârlı bir şekilde uçmasını sağlamak olduğgunu belirten Ersoy, " Bu, turizmin on iki aya yayılması ve istihdamın sürekliliği açısından da çok önemli. 2023'e kadar haftalık 300 frekansa çıkmak için gerekli politika ve projeleri aşamalı olarak hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Direkt Turizm Hamlesiyle başlayacak yeni seferlerin Avrupa ve Ortadoğu'da yüksek turizm potansiyeline sahip şehirler ile Türkiye'nin gözde turizm bölgeleri arasındaki ulaşımın kolaylaştırılması hedefleniyor. THY'nin 2019 yılı planlaması çerçevesinde, Antalya Havalimanı'ndan 13 destinasyona 50, Milas- Bodrum Havalimanı'ndan 4 destinasyona 5, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan 5 destinasyona 9, Dalaman Havalimanı'ndan 2 destinasyona 3 frekans olmak üzere toplam 34 noktaya 67 frekans tarifeli yurt dışı seferin icrası planlanıyor. Bu kapsamda haftalık 67 sefer düzenlenmesi planlanan ülkeler İngiltere (8), Almanya (14), Rusya (14), Azerbeycan (7), Suudi Arabistan (3), Kuveyt (4), Ürdün (4), Ukrayna (1), Cezayir (3), İsrail (5), Lübnan (4) olarak açıklandı.

Bu haber 1099 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otel odasında ölü bulundu
Otel odasında ölü bulundu
Bir milyonuncu yolcuya özel karşılama
Bir milyonuncu yolcuya özel karşılama