Dünya turizm sektörü İzmir’de buluşacak

Dünya turizm sektörü İzmir'de buluşacak

Dünya ve ülke turizmini İzmir’de buluşturarak turizm sektörünü Türkiye’de her mevsim canlı tutan Travel Turkey İzmir Fuarı kapılarını yarın  13’üncü kez açacak.

04 Aralık 2019 - 11:40 - Güncelleme: 06 Aralık 2019 - 01:51

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen ziyaretçileri İzmir’de buluşturan Travel Turkey İzmir Fuarı ve Kongresi, bu yıl da turizm sektörünü biraraya getirecek. 5-7 Aralık tarihlerinde düzenlenecek 13. Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla, Fuar İzmir’de gerçekleşecek. Sektörün tüm bileşenlerinin buluşma noktası olacak organizasyonda dünyanın farklı coğrafyalarından İzmir’e gelecek turizm profesyonelleriyle yapılacak ikili görüşmeler sayesinde fuar; 2019 son çeyreğine ve 2020 Türkiye turizm gelirlerine önemlikatkılar sağlayacak.

Bu kapsamda Travel Turkey İzmir Fuarı, en çok ziyaretçinin geldiği Rusya, Almanya, İngiltere, Bulgaristan ve İran başta olmak üzere 45 ülkeden gelecek alım heyeti programı ile yılın son çeyreğindeki turizm gelirlerinin kapanış rakamlarına da etki ederek 2020 yılı turizm anlaşmaları için ideal bir platform olacak ve 2020’nin turizm gelirlerine önemli katkılarda bulunacak. 

Dünya turizm sektörü İzmir’de buluşacak

Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 13. yılında dünya turizmine yön vermeye devam ediyor. Fuar bu yıl birçok ülkeyi ilk kez ağırlamaya hazırlanıyor. Bangladeş, Dominik Cumhuriyeti, Malta, Ruanda, Seyşeller bu ülkeler arasında.  Farklı kıtalardan birçok ülkeyi İzmir’de buluşturacak Travel Turkey İzmir’de ayrıca; Almanya, A.B.D, Arjantin, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Çin, Endonezya,  Etiyopya, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Hindistan, Irak, İngiltere, İspanya, İtalya, Japonya,  Kamerun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Libya, Lübnan, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Malta, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Ruanda, Rusya, Suudi Arabistan, Seyşeller, Srilanka, Tayland, Tunus, Türkmenistan, Ürdün, Yunanistan ve Türkiye yer alacak.

Başladığı günden bu yana turizm sektörüne desteğini sürdüren Travel Turkey İzmir, ülke ve dünya turizm devlerini bir araya getirmeye bu yıl da devam edecek. Türk Hava Yolları (THY) desteğiyle bir klasik haline gelen alım heyeti programı, dünyanın çeşitli noktalarından sektör profesyonelini bu yılda İzmir’de buluşturacak. İki gün sürecek alım heyeti programı kapsamında 47 ülkeden 200’e yakın satın almacının ağırlanacak. Fuar katılımcılarının yeni iş bağlantıları kurması ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atması hedefleniyor.

Dijital Dönüşüm Sahnesi ve StartUp’lar Fuara Damga Vuracak

Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü’nde yer alacak ttitech Stage by HotelRunner Theater bu yıl da 5 - 6 Aralık tarihlerinde turizm ve konaklama sektörlerindeki dijital dönüşümün odak noktası olacak. “Sürdürülebilir Turizm”, “21. Yüzyılda Gelişen Konaklama Teknolojileri ve Entegrasyonların Önemi”, “Oteller İçin Global Ödeme Platformları” “Direkt Rezervasyon için Metasearch Kullanımı”, “Tanıtım ve Pazarlamada Dijital Çağ”, “Gelir Yönetimi Oteller için Neden Gereklidir?” ve “E-Ticaret ve Dijitalleşme” gibi konu başlıkları altında turizm sektörünün mevcut durumu, en son teknolojik gelişmeler ve turizm sektörüne dair yenilikçi yaklaşımlar tartışılacak.

Turizm sektörünün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı ttitech Stage by HotelRunner Theater’da yer alan konuşmacılardan bazıları ise şöyle:

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Tanrısevdi, KOD Yazılım (Sedna) Marmara Bölge Müdürü Arda Erdal, Wirecard İş Geliştirme Yöneticisi İpek Bozdemir, Neredekal.com Kurucu ve Genel Müdürü Özkan Hacıoğlu, Odamax.com İş Geliştirme Yöneticisi Erhan Atam, Tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, Hotech CTO’su Hamdullah Turgut, VisitAfyon Koordinatörü İrfan Önal, WeBee Genel Müdürü Özgür Zan, IDA Consulting Genel Müdürü Uğursal Uğur, BinovistKurucu Ortak & CEO’su Engin Alan, YieldXpert Otel Gelir Yönetimi Danışmanı M.Oğuz Tunçbilek, CorendonE-Ticaret Müdürü Melih Pazarlıoğlu, Otelz.com Kurucu ve CEO’su Bertan Aner, Rent & Connect Kurucusu Özgür Zen, HotelRunner Kurucu Ortakları Ali Beklen ve Arden Agopyan.

Bu sene Travel Turkey İzmir ve Rent ’n Connect işbirliği ile fuarda bir Startup Pavilyonu kurularak Türkiye’deki Startupların gelişmesi yönünde bir adım atılacak. Türkiye Startup ekosisteminin yükselmesine katkıda bulunmak ve Türk Turizm Startuplarının sektörde hızlıca yer edinmesine yardımcı olmak amacı ile 12 Startup Firması sözkonusu Pavilyonda yer alacaktır.

İzmir Sokakları ilk kez fuarda

Fuarda bu yıl ilk kez gerçekleşecek “İzmir Sokakları” Özel Bölümünde, İzmir’e ve ilçelerine özgü temalarla zenginleştirilecek. İzmir ve ilçelerinin turizm faaliyetlerinin öne çıkarılacağı alanda; İzmir’in tarihi, kültürel, gastronomik değerleri fuar katılımcıları ve ziyaretçileriyle buluşacak. Konak, Seferihisar, Tire, Beydağ, Karşıyaka, Bornova, Çiğli, Bergama, Urla, Bayraklı, Foça, Narlıdere, Güzelbahçe, Karaburun, Buca, Menderes, Kemalpaşa, Selçuk, Çeşme, Ödemiş, Karabağlar, Balçova, Dikili İlçe Belediyelerimiz İzmir Sokakları konsepti kapsamında fuarımızda yer alacaktır.

Yerel Yönetimlerin dünya buluşması İzmir’de

Fuarda bu yıl yerel yönetimlerin kent turizminin geliştirilmesindeki rolüne dikkat çekmek amacıyla Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatları (UCLG – MEWA) kapsamında 6 Aralık tarihinde önemli bir buluşma gerçekleştirilecek. Orta Doğu ve Batı Asya bölgelerinden gelecek yerel yönetim temsilcileri; “alternatif turizm”, “sağlık turizmi”, “ekoturizm”,  “kongre turizmi”, “gastronomi turizmi” ve “kentsel turizm” konu başlıkları altında kent turizminin dinamiklerini değerlendirecek. 

Uluslararası destinasyonlar tanıtılacak

Geçtiğimiz yıllarda farklı ülke destinasyonlarının tanıtılması yönünde büyük beğeni toplayan sahne, bu yıl da Travel Turkey İzmir Fuarı’ndaki yerini alacak. 6 Aralık tarihinde gerçekleşecek etkinlik kapsamında Bangladeş, Ruanda, Batum, Gürcistan, Şeysel Adaları sunumları gerçekleştirilecek. 

“Alternatif” sahne fark yaratacak

Fuarda dikkat çekecek sahnelerden biri ise “Alternatif Turizm Sahnesi” olacak. Kitlesel ve sosyal-kültürel turizme yeni bir bakış açısı getiren, bireysel tüketimin ön planda olduğu, turistik destinasyonların kendine özgü bir takım özelliklerinden dolayı tercih edilen “alternatif turizm” ile ilgili konuları içeren platformda; “destinasyonlarda doğa ve macera sporları”, “Eurovelo - Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı”, “doğada alternatif çok” ve “kristal karın izinde” konuları uzmanlar tarafından ele alınacak.

Göbeklitepe Teması Fuarda…

Travel Turkey İzmir Fuarı, tüm dünyanın dikkatini çeken tarihi bir değeri Türkiye ve dünyadan gelecek misafirlerine sergilemeye hazırlanıyor. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu’nun (UNESCO) dünya kültürel mirası daimi listesinde yer alan, insanlık tarihinin ilk tapınakları olarak dünyanın dikkatini çeken Şanlıurfa Göbeklitepe D Tapınağı replikaları, 13. Travel Turkey İzmir Fuarı boyunca ziyaretçilerle buluşacak.

 

 

 

 

 

Bu haber 845 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya ve İzmir'den Cenevre uçuşlarına başlıyor
Antalya ve İzmir'den Cenevre uçuşlarına başlıyor
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi