Dünyanın en iyi dini tur operatörleri Kuşadası’nda buluştu

Dünyanın en iyi dini tur operatörleri Kuşadası'nda buluştu

Dünyanın her tarafında dini turlar organize eden seçkin tur operatörleri TravelShop Turkey tarafından düzenlenen Workshop Çalıştayı ve eğitim turlarına katılmak için Türkiye’ye geldi.

12 Mart 2020 - 16:29 - Güncelleme: 14 Mart 2020 - 11:08


Türkiye’yi workshop çalışmaları ve fuarlarla başarılı bir şekilde tanıtan TravelShop Turkey, bu kez  Kuşadası'nda dini temalı Workshop çalıştayı düzenledi. Suhan 360 Hotel'deki çalıştaya 150'ye yakın operatör katıldı. 

TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, çalıiştayla ilgili olarak,  “Dini temalı Workshop çalıştayımıza katılmak için 1345 yabancı tur operatörü ön kayıt yaptırdı. Bunların içerisinden, 93 ayrı ülkedeki dini tur operatörlerinden 961’i kesin gelmek üzere sistemimizdeki gerekli prosedürleri tamamladı. Amacımız 961 dini tur operatörünün arasından en iyi 200 tur operatörünü getirebilmekti. Maalesef, dünyadaki Corona virüsü kaygılarından ötürü birçok iptaller yaşandı. ITB Berlin fuarı iptal olana kadar yüzün üzerinde gelecekleri teyit olunan acente vardı. ITB Berlin Fuarı’nın iptaliyle birlikte ülkemize 20’ye yakın ülkeden, 50’ye yakın tur operatörü workshop çalıştayımıza katılmak için geldiler” dedi.

 
 
Etkinliğin açılışına, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Selçuk Belediyesi Başkanı Filiz Ceritoğlu, Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Uysal, İzmir Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta ve Denizli Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Akyol, Kuşadası Genç İşadamları Başkan Yardımcısı Salman Kurt, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ersel Öztürk ve birçok özel davetli katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Murtaza Kalender etkinlikle ilgili olarak şunları ifade etti: “Kuşadası’nda yapmış olduğumuz bu çalıştaya dünyanın değişik ülkelerinden 1345 dini tur operatörünün kayıt yaparak gelmiş olması muhteşem birşey ancak maalesef Corona virüsüne denk geldi. Ama, yine de etkinliğimizi iptal etmeyi asla düşünmedik. Özellikle Ege Bölgesi’nin dini paket turları açısından çok tarihi bir bölge olduğunu ve turizmi 12 aya yayabilmek için dini turlar çok önem arzediyor” dedi.


 
Murtaza Kalender, ''Özellikle 7 kiliselerin ve Meryem Ana’nın bu bölgede olduğunu ancak dünyada yeteri kadar tanıtımının yapılamaması nedeniyle turizmde hak ettiği yeri alamadığını düşündüğünü ifade etti. Yapmış olduğumuz bu workshop çalıştayı ve yerinde eğitim gezileriyle turizmde hak ettiği yeri almasına katkıda bulunmak istedik'' diye konuştu.

Aynı etkinliği 2021 yılında da aynı tarihte gerçekleştirmek istediklerini anlatan Murtaza Kalender,  Kuşadası, Selçuk, İzmir ve Aydın’da, Ege Bölgesi’nde bulunan resmi kurum ve kuruluşlarla, sivil toplum örgütlerinden destek beklediklerini bildirdi.

Açılışta, Kuşadası Belediyesi Meclis Üyesi Fahrettin Çiçek, İzmir Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta ile Denizli Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Akyol da  konuşma yaparak, Ege Bölgesi’nin dini temalı turlar için önemli bir bölge olduğunu ve aynı zamanda deniz, kum ve güneşiyle birlikte ender turistik destinasyonlardan birisi olduğunu belirttiler.
 
Toplamda 150’ye yakın katılımcıyla Suhan 360 Hotel’de workshop çalıştayı gerçekleşti.
 
Açılış öncesi Türkiye’de gezilecek dini destinasyonların tanıtım sunumu yapılarak akabinde 8 günlük eğitim gezileri düzenlenecek.
 
.

Bu haber 1402 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya Camii turistlerin ziyaretine açık olacak
Ayasofya Camii turistlerin ziyaretine açık olacak
Çeşme Ilıca Plajı’na çifte sertifika
Çeşme Ilıca Plajı’na çifte sertifika