Reklam
  • Reklam
Edremit’e 7 yeni otel yapılacak

Edremit'e 7 yeni otel yapılacak

Van'ın Edremit İlçesi Belediye Başkanı İsmail Say, “Edremit’te şu an butik ve yürüyen otel projelerinin de yar aldığı tam 7 otel projesi var. Bunlardan ikisinin ismi konulmuş durumda ve çalışmaları sürüyor'' dedi.

03 Ocak 2020 - 18:06 - Güncelleme: 05 Ocak 2020 - 10:21

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Edremit’in geleceği ve turizm yatırımları ile ilgili Şehrivan Gazetesi'ne yaptığı açıklamada,Edremit’te son dönemlerde ciddi görüşmeler ve yatırım projeleri olduğunu ve bu konuda Edremit Belediyesi olarak da süreçleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Önemli firmaların yatırımlarını Van’a yapması için girişimler yaptıklarını söyleyen Başkan Say, “Edremit’te şu an butik ve yürüyen otel projelerinin de yar aldığı tam 7 otel projesi var. Bunlardan ikisinin ismi konulmuş durumda ve çalışmaları sürüyor. Geriye kalan beş otel fikri ise şu an proje ve düşünce aşamasında ve çalışmaları sürüyor. Mesela Hilton’un yanında yine aynı grubun ikinci bir oteli daha açılıyor. Burada yine Rixos Otel zincirinin gelmesiyle ilgili bir düşünce var. Uzunca süre bununla ilgili çalışmalar yapıldı. Halen de bir çalışma devam ediyor ve bunun da kısa sürede nihayete ermesini bekliyoruz. Bu noktada bu fikir bize ulaştığında biz de böylesi önemli bir markanın gelmesi konusunda elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu söyledik.” dedi.

KONGRE OTELİ GELİYOR!

Öte yandan Edremit’teki bir önemli projenin de kongre oteli olduğunu söyleyen Başkan Say, “Kadembas dediğimiz bölgede uzun yıllardır rafta duran bir proje vardı. Van’a sürekli olarak geliş gidiş yapan fakat yatırım fikrini bir türlü uygulamaya geçiremeyen bir şirket vardı. Onlarla konuşup karara bağladık. Bu bölgede bir kongre oteli inşa ediliyor. İçerisinde kongre salonları, restoranlar ve otel olan üç bölümle devasa bir projeden söz ediyoruz. Biliyorsunuz Van turizm kenti olmak isteyen bir kent. Bu noktada da Edremit’imiz bu işin öncüsü. Biz sadece yazın değil, her mevsim insanların geldiği bir ilçe olmak istiyorsak bu tür yatırımların gelmesini sağlamalıyız ki kongre otelleri son dönemlerde oldukça popüler. Burada yılın her dönemi çok önemli sayıda insanın gelmesi sağlanabiliyor.” dedi.

 

Bu haber 1936 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ersoy,  ''Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser operasyonu''
Ersoy, ''Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser operasyonu''
Paris kırmızı bölge ilan edildi
Paris kırmızı bölge ilan edildi