Emin Çakmak, Tanıtma Ajansı yönetim kuruluna aday oldu

Emin Çakmak, Tanıtma Ajansı yönetim kuruluna aday oldu

Turizmci Emin Çakmak, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yönetim kurulu üyeliğine aday olduğunu açıkladı.

14 Kasım 2019 - 14:21 - Güncelleme: 16 Kasım 2019 - 10:44

Çakmak, bugün basın mensupları ile bir araya geldi.  Çakmak, TÜRSAB Genel kurulu için 1 Aralık 2019’da İstanbul Harbiye’de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde sandık başına gidecek olan seyahat acentelerinin Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı İcra Kurulu Üyesi’ni de seçeceklerini söyledi. 

''Bu nedenle Kültür ve Turizm Bakanlığı denetiminde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak olan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı  Yönetim Kurulu üyeliğine adaylığımı açıklıyorum'' diyen Çakmak, şöyle konuştu:

''Adaylık açıklamamı 15 yıldanberi 5 kıtada Türkiye’nin tanıtımı için yaptığım çalışmaları, Tanıtım Ajansı ile dünyanın zirvesine taşıyacağım inancı içinde yapıyorum.

15 YıLDAN BERI 92 ÜLKEDE 500 DEN FAZLA TANITIM YAPTIK

Yaptığım çalışmaları şöyle özetleyebilirim. Türk turizmini geliştirmek ve Türkiye’ye gelecek turistlerin bulunduğu potansiyel pazarlara hareket getirmek üzere kurucu başkanlığını yürüttüğüm ülkelere yönelik turizm ihtisas konseyleri ile 15 yıldanberi 92 ülkede 500 den fazla tanıtım etkinliğine imza attık. Dünyanın 5 kıtasında turizmin hemen hemen her dalını tanıttık ve birlikte gittiğimiz turizmciler ile birlikte Türkiye’ye gelen turist sayısını n artmasında pay sahibi olduk. Türkiye’nin Kültür, Din, Spor, Sağlık, MICE, Düğün, Eğitim ve Sinema Turizmi alanlarını 15 yıldır bir çok ülkede düzenlediğimiz workshoplar ile tanıttık ve yurdumuzun turizm değerlerini dünyaya tanıtarak, ülkemize turist getirdik. 

ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ HEP BİRLİKTE

Malumunuz yeni kurulan Ajansımız bütçesine biz Turizm acentalarıda önemli katılım katkı payı ödeyeceğiz, 2020 Yılı Turizm tanıtım Seferberlik yılı olarak ilan edilmesini ve bu çerçevede Turizm acentalarımızın iş potansiyelini arttıracak yeni pazarlara ve segmentlere yönelik çalışmaların başlatılması için çaba göstereceğim. 

KÜLTÜR VE DENİZ TURİZMİNİ ŞAHLANDIRACAĞIZ

Diğer sektörlerde olduğu üzere Turizm Sektörümüz içinde Develet Özel Sektör ortaklığı ile hayata geçireceğimiz 2 önemli projemiz ile gerek ülkemizin, KÜLTÜR gerekse DENİZ turizminin geliştirilmesine vesile olacağız. Turizm ekonomisinin tüm 81 ilimize yayılmasını ve bu illerde faaliyet gösteren meslektaşlarımızın da kendilerine düşen payı alarak gelirlerini arttırmasınıı, iş potansiyellerinin gelişmesine vesile olmak için Aday oluyorum.

BİRİKİM VE TECRÜBELERİMİ  SEKTÖRÜMÜZÜN  GELİŞİMİ İÇİN KULLANACAĞIM

Turizm sektöründe 1985 yılında başlayan Turist Rehberliği ve daha sonra 1992 yılında başlayan Turizm Acentacılığı ile devam eden mesleki 30 yılı aşkın birikim ve tecrübelerimizi ve yurtdışı ilişiktiler ağımızı görev süremizde sektörümüzün tanıtımı gelişimi ve markalaşması için harcamak ve siz değerli meslektaşlarıma hizmet etmek için aday oluyorum. 

TÜRSAB GENEL KURULUNA KATILIMINIZI BEKLİYORUM

1 Aralıkta Gerçekleşecek Birliğimiz TÜRSAB genel kuruluna ve YK seçimlerine katılarak demokratik hakkınızı kullanmanızı ve Turizm Bakanlığımızca Kurulacak Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansına Acentalarımızı temsil edecek YK seçimi için de oylarınızı kullarak güçlü bir katılımla şahsımı YK üyesi olarak seçmenizi ve desteklemenizi bekliyorum. 

TÜRSAB SEÇİMLERİ İLE AYNI GÜN YAPILACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan duyuruda 1 Aralık 2019 tarihinde gerçeklştirilecek olan TÜRSAB seçimleri için, 7183 Sayılı Kanun’un 3. Maddesi 3.fıkrasında yer alan “…seyahat acentese işletme belgesi sahiplerinin ilgili mevzuat uyarınca kendiaralarında yapacakları seçimle belirlenecek bir kişi olmak üzere…” şeklinde belirtilen ilgili hüküm gereğince Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı  Yönetim Kurulu üyesi belirlenecek.

BAKANLIK 7 BÖLGEDE SANDIK KURACAK

Buna göre 1 Aralık 2019’da Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından aşağıdaki merkezlerde kurulacak sandıklarda oy kullanılacak.

Marmara Bölgesi -  Harbiye Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde 
Akdeniz Bölgesi – Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda 
İç Anadolu Bölgesi – Ankara Cer Modern’de 
Ege Bölgesi – İzmir, Bornova Kültür ve Sanat Merkezi’nde 
Karadeniz Bölgesi – Trabzon Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde
Doğu Anadolu Bölgesi – Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde
Güneydoğu Anadolu Bölgesi – Diyarbakır, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi’nde

 

Bu haber 870 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Hava Yolları, turizm odaklı yurtdışı uçuşlarını artırıyor
Türk Hava Yolları, turizm odaklı yurtdışı uçuşlarını...
Adana yeni uçuş noktası olarak belirlendi
Adana yeni uçuş noktası olarak belirlendi