Emin Çakmak, ’’Turizmin lokomotifi acentelerdir’’

Emin Çakmak, ''Turizmin lokomotifi acentelerdir''

Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı ve Hello Turizm’in sahibi Emin Çakmak," Bu krizde Turizm Seyahat Acentaları Azami desteklenmeli ve ayakta kalmaları sağlanmalıdır. Turizmin en önemli ve öncü paydaşı olan biz seyahat acentaları yok sayılamaz, Turizm Acentaları Turizmin lokomotifi konumundadır, yataklı vagonlar ve Restoranlar tek başına hareket edemez lokomotifi olmadan”dedi

19 Mart 2020 - 16:02 - Güncelleme: 20 Mart 2020 - 13:38

Çakmak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında, virüsün etkilerini azaltmak adına alınan ekonomik tedbirleri açıklamasının ardından, seyehaat acentaları bu tedbirlerin içinde kendilerine yer verilememesini eleştirdi.

Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı ve Hello Turizm’in sahibi Emin Çakmak,twitter üzerinden verdiği mesajında  "Ülkemizin dış ticaret Cari Açığını en fazla kapatan ve kapatacak olan Turizm Seyahat Acentaları Azami desteklenmeli ve ayakta kalmaları sağlanmalıdır. Turizmin en önemli ve öncü paydaşı olan biz seyahat acentaları yok sayılamaz ve sayılmamalı, Turizm Acentaları Turizmin lokomotifi konumundadır, yataklı vagonlar ve restoranlar tek başına hareket edemez lokomotifi olmadan''  ifadelerinde bulundu.

Bu haber 1148 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs'ten can kaybı 168'e yükseldi
Virüs'ten can kaybı 168'e yükseldi
Turizm sektörü yeni strateji için gelecek iki haftayı izleyecek
Turizm sektörü yeni strateji için gelecek iki haftayı izleyecek