Reklam
  • Reklam
Eresin, ’’Açık olanlar da yıl sonuna kadar kapatıyor’’

Eresin, ''Açık olanlar da yıl sonuna kadar kapatıyor''

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, '' Açık olan bazı oteller de eylül ayıyla birlikte yıl sonuna kadar faaliyetlerine yeniden ara vermeye başladılar'' dedi.

26 Eylül 2020 - 10:01 - Güncelleme: 28 Eylül 2020 - 09:55

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, beklendiği gibi yaz döneminin pandeminin olumsuz etkileri altında sona erdiğini söyledi. Haziranda pandemi kısıtlamalarının gevşetilmesiyle turizm trafiğinin başladığını hatırlatan Eresin, temmuz ve ağustos aylarında kıyı bölgelerde açık olan otellerde hem yerli tatilci hem de turist girişlerinin başladığı ülkelerden gelen turistlerle doluluk ortalamasının yüzde 40-50’lerde gerçekleştiğine işaret etti. Eresin, şunları kaydetti:

“Şehir otellerinde ise maalesef hiçbir hareket olmadı. Hem şehir otellerinde hem kıyı bölgelerde otellerin büyük bölümü hâlâ kapalı. Açık olan bazı oteller de eylül ayıyla birlikte yıl sonuna kadar faaliyetlerine yeniden ara vermeye başladılar. Kasım ayında Formula 1 döneminde İstanbul’da Anadolu yakasındaki otellerde canlanma bekliyoruz. Ancak bu etkinliğin ticari getirisinden çok sektöre moral vereceğini düşünüyoruz.''

Bu haber 1195 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizmin kurtarıcısı: İnovasyon
Turizmin kurtarıcısı: İnovasyon
THY'den yurtiçi indirim kampanyası
THY'den yurtiçi indirim kampanyası