Reklam
  • Reklam
Eresin, ’’Ükemize değer katmak için çalışmaya devam...

Eresin, ''Ükemize değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz''

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Turizm Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, ülkemize en iyi şekilde değer katmak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

15 Nisan 2019 - 13:17 - Güncelleme: 16 Nisan 2019 - 15:50

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, Turizm Haftası nedeniyle mesaj yayımladı. Eresin'in mesajı şöyle:

''Bugün turizm kavramı; seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek, farklı kültürleri tanımak gibi alışık olduğumuz kavramların çok daha ötesinde, sosyo-kültürel bir güç, dış ilişkilerde önemli bir diplomatik araç, özellikle Türkiye gibi turizm markası ülkelerde ekonominin temel ayağı haline gelmiş bir sektördür.

Turizm hem turiste hem de destinasyona değer katan, vizyonumuzu geliştiren ve hepimizin hayatına dokunan ruhu olan, yaşayan bir endüstridir.

Ülkemiz bu anlamda hem doğal ve coğrafi koşulları bakımından oldukça şanslı bir konumdadır hem de gelişmiş altyapısı ve insan gücüyle rekabet üstünlüğü sağlamaktadır. Bu gücün ve değerin sürdürülebilirliği başta Kamu otoriteleri ve biz sektör paydaşları olmak üzere tüm toplumun görevidir.

Turizmin en önemli kıstası olan, hoşgörü, tolerans ve doğru iletişim bilincinin sosyal bir vazife olmak tüm vatandaşlarımıza, tüm kurumlarımıza, tüm işletmelere aktarılması ile topyekun bir başarının temeli atılabilir. TÜROB olarak her zaman bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmeye, ülkemize en iyi şekilde değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, daha iyi bir gelecek ve daha iyi bir yaşam için Turizmin öneminin altını bir kez daha çizmek istiyor, Tüm turizm camiasının, emektar turizm çalışanlarının ve halkımızın Turizm Haftası’nı kutluyor, değerli meslektaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.''

Bu haber 771 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otele kumar operasyonu
Otele kumar operasyonu
THY ve İstanbul Havalimanı yine Avrupa'nın zirvesinde
THY ve İstanbul Havalimanı yine Avrupa'nın zirvesinde