Ersoy, ’’TGF ile aktiviteler daha hızlı hayata...

Ersoy, ''TGF ile aktiviteler daha hızlı hayata geçirilecek''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, ''Bugüne kadar Bakanlık tarafından yapılmış olan bu aktiviteler, Bakanlık önderliğinde, turizmin tüm paydaş meslek kuruluşlarının ve STK’larının da içinde, yönetiminde yer alacağı Turizm Geliştirme Fonu (TGF) ile daha hızlı, daha organize ve daha sürdürülebilir bir şekilde hayata geçirilecek'' dedi.

11 Şubat 2019 - 08:59 - Güncelleme: 13 Şubat 2019 - 13:02

Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, “Erzincan Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayı’na katıldı. Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, burada Erzincan Valisi Ali Arslantaş’tan brifing aldı. Daha sonra ise Terzi Baba Hazretleri’nin türbesini ziyaret etti.

Ersoy, çalıştaydaki konuşmasında, doğa turizminin sağlık turizmi ile harmanlanarak Erzincan’ın turizm payının arttırılmasının mümkün olduğunu belirtti.
Erzincan’ın turizm hedeflerinin yeniden planlanacağını anlatan Ersoy, belli alanların koruma altına alınacağını ve gelişim politikaları oluşturulacağını söyledi.
“Ersoy, yeni sinema yasası kapsamında yer alan “Filming in Turkey” web portalına da değinerek, şunları kaydetti:

“Bu yasa ile yapımcıların maliyetlerinin belli kısmını devlet olarak destekleyeceğiz. Şimdiden yabancı yapımcıların da ilgisi artmaya başladı. Web portalı, Türkiye’nin hangi bölgelerinde film çekilebileceğine, bu yasadan nasıl yararlanılabileceğine ve hangi koşullarda iş birliği yapılabileceğine yönelik sorulara yanıt veren öncü sitelerden biri olacak. Biz burada Erzincan’a geniş yer vermeyi planlıyoruz. Erzincan’da çekilecek bir filmin tüm dünyada gösterilmesi, hem bölgenizin hem de Türkiye’nin tanıtımı için çok önemli.”

Ersoy, seçimlerden sonra yasalaşması öngörülen Turizm Geliştirme Fonu ile ilgili de “Turizm Geliştirme Fonu, başta tanıtım olmak üzere, Türkiye’de yeni turizm alanları ve alternatifleri geliştirmek üzerine kurulmuş profesyonel bir yapı. Bugüne kadar Bakanlık tarafından yapılmış olan bu aktiviteler, Bakanlık önderliğinde, turizmin tüm paydaş meslek kuruluşlarının ve STK’larının da içinde, yönetiminde yer alacağı bir fon ile daha hızlı, daha organize ve daha sürdürülebilir bir şekilde hayata geçirilecek. Yeni fonun öncelikli turizm bölgelerinden biri de Erzincan olacak'' dedi. (http://www.erzincan.gov.tr)

 

Bu haber 962 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul Yeni Havalimanı'na bir günlük tanıtım gezisi
İstanbul Yeni Havalimanı'na bir günlük tanıtım gezisi
Kempinski, Küba'daki ilk beş yıldızlı otelini açıyor
Kempinski, Küba'daki ilk beş yıldızlı otelini açıyor