Reklam
  • Reklam
Ersoy, ’’Türkiye turizmde güçlü bir büyüme ivmesi...

Ersoy, ''Türkiye turizmde güçlü bir büyüme ivmesi yakaladı''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 27 Eylül ''Dünya Turizm Günü'' nedeniyle yayımladığı mesajda, ''Türkiye turizmde güçlü bir büyüme ivmesi yakalamıştır'' dedi.

27 Eylül 2019 - 09:26 - Güncelleme: 28 Eylül 2019 - 10:26

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 27 Eylül ''Dünya Turizm Günü'' nedeniyle mesaj yayımladı. Ersoy'un mesajı şöyle:

''Turizm dünyada en hızlı büyüme gösteren ekonomik faaliyetlerden biridir. Bugün elliden fazla iş koluna doğrudan ya da dolaylı etkisi olan turizm, alt sektörlere talep sağlaması ve istihdam yaratması nedeniyle önemi gün geçtikçe artan stratejik bir sektör konumundadır.

Bu yıl “Turizm ve İstihdam: Herkes için Daha İyi Bir Gelecek” teması ile kutladığımız Dünya Turizm Günü’nde büyük bir memnuniyetle ifade ediyorum ki zenginliklerimiz ve sunduğumuz ayrıcalıkların yanında nitelikli insan kaynağımızla da büyük fark yaratacağız. Ülkemizin turizm alanındaki büyük potansiyelinin ve birikiminin farkındalığı ile hareket eden Bakanlığımız, sektördeki istihdam ihtiyacına üst düzey nitelikte insan kaynağı sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımız ile işbirliğine gitmiştir. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Eğlence Hizmetleri alanlarında öğrenim gören öğrencilerimizin eğitiminde yeni bir sayfa açtık.   Çocuklarımız, turizmin çok önemli bir iş sahası olduğunu ve bunun bir parçası olmanın değerini anlayan, en az 3 dil bilen, 6 ay yoğunlaştırılmış beceri eğitimi alarak teorik bilgisi kadar deneyimiyle de sektöre hazır bireyler olarak yetişecekler.  İnanıyorum ki geleceğin üst düzey yöneticileri ve genel müdürleri turizm meslek lisesi mezunlarından çıkacaktır.

Rekorlarla geride bıraktığımız yaklaşık 2 yıllık süreç göstermiştir ki Türkiye turizmde güçlü bir büyüme ivmesi yakalamıştır. Devletimizin büyük desteği, Bakanlığımızın reel ve akılcı stratejileri, sektör paydaşlarımızın gösterdiği ilkeli ve kararlı duruş ile dünyadaki olumsuz gelişmelerin etkisini en aza indirgeyerek, yükselişimiz hız kesmeden sürecektir.  

Turizme emek veren tüm sektör paydaşlarımızın ve çalışanların Dünya Turizm Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.''

Bu haber 448 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otel ve pansiyonlar dezenfekte edildi
Otel ve pansiyonlar dezenfekte edildi
Pegasus'ta Avusturya yolcularını uyardı
Pegasus'ta Avusturya yolcularını uyardı