Etkinlikte 21 milyon avroyu aşan iş hacmine ulaşıldı

Etkinlikte 21 milyon avroyu aşan iş hacmine ulaşıldı

TravelShop Turkey ve İstanbul Turizm Derneği işbirliğiyle 6-7 Nisan tarihlerinde düzenlenen, dünyadaki turizm otorileri ve MICE turizmi profesyonelleri nin buluştuğu Luxury MICE B2B Çalıştay ve Konferansı'nın sonuç raporu açıklandı.

19 Nisan 2021 - 20:39 - Güncelleme: 20 Nisan 2021 - 15:41

TravelShop Turkey ve İstanbul Turizm Derneği işbirliğiyle 6-7 Nisan tarihlerinde  düzenlenen, dünyadaki turizm otorileri ve MICE turizmi profesyonelleri nin buluştuğu Luxury MICE B2B Çalıştay ve Konferansı'nın sonuç raporu açıklandı.  

Aralarında, Amerika Tour Operatörleri Birliği Başkanı Terry Dale’in de bulunduğu ve dünya çapında otorite 14 Turizm STK Başkanının konuşmacı olarak katıldığı bu Turizm Çalıştay ve Konferansı İstanbul Pullman Otel’de gerçekleşti.

Dünyada son bir yılın en önemli etkinliği olarak kabul edilen bu etkinlik, İstanbul’da gerçekleşti ve 21 Milyon Euroyu aşan bir iş hacmine ulaşıldı.

Katılım Gösteren Ülke Sayısı: 33
Katılım Gösteren Hosted Buyer Sayısı: 175
Konferans Konuşmacı sayısı: 23
Katılım Gösteren Katılımcı Sayısı: 307
Toplam Ziyaretçi Sayısı: 186

Gelen Hosted Buyer acenteleriin bazıları halen ülkelerine gidemedi. Şu ana kadar Gelen Hosted Buyer Acentelerin”  %77’lik bir kısmının etkinlikteki iş hacmi şu şekilde oluştu:

Etkinlikte gerçekleşen randevu sayısı: 2184
Etkinlikte oluşan bütçe: 21.250.000 Euro
Etkinlikte imzalanan ve teyit olunan talep sayısı: 155
Taleplerde teyit olunan kişi sayısı: 21.625

Çalıştayın organizasyonunu üstlenen TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, etkinlik sonuç raporu ile ilgili olarak, öncelikle Türkiye Turizm Tanıtma ve Kalkınma Ajansına, Kültür ve Turizm Bakanlığına, Türk Hava Yollarına, Accor Oteller Grubuna, Pullman Otel’e, İstanbul Turizm Derneğine ve katılımcılara teşekkür etti.

''Etkinliğimiz yoğun Pandemi dönemine denk geldi ve buna rağmen etkinliğimiz Turizm sektörümüz için çok faydalı oldu'' diyen Kalenderu, bu denli önemli bir etkinliği, Türkiye’de yaparak dünyada büyük bir ses getirdiklerini, amaçlarının, 2020 Yılındaki Turizm kayıplarını bu tip etkinikler yaparak yeniden telafi etmek olduğunu belirtti.

Kalender, katılımcılardan olumlu geri dönüşler aldıklarını belirterek, hem sektörün moral ve motivasyonunun yerine geldiğini, hem de tüm dünyaya, ülkemizin güvenli ve Covid 19 tedbirleri alınarak bu tip bir  etkinlik yapabileneceğinin ispatını yaptıklarını bildirdi.

Bu haber 1427 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan’dan yeni normalleşmeye geçiş sinyali
Erdoğan’dan yeni normalleşmeye geçiş sinyali
Adana, UNESCO yaratıcı şehirler ağına 2.kez başvurdu
Adana, UNESCO yaratıcı şehirler ağına 2.kez başvurdu