Reklam
  • Reklam
Fethiye daha çok Çinli turist çekmenin peşinde

Fethiye daha çok Çinli turist çekmenin peşinde

Türkiye ve Çin arasında köprü görevi gören, Uygur asıllı, Çinli Milletvekili Abdülkadir Tanrıdağlı ve beraberinde iş insanı Zafer Şekerci, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

13 Ağustos 2019 - 00:00 - Güncelleme: 14 Ağustos 2019 - 13:32

Türkiye’ye Çinli turistlerin gelmesi için büyük çaba harcayan Tanrıdağlı, 2020 yılında daha fazla Çinli turistin gelmesi için kolları sıvadı.

Fethiye ve Çin arasında kardeş şehir projesi, Üzümlü bölgesine şarap tadımcıların getirilerek yatırımların yapılmasına öncülük etmek, kültürel etkinliklere göre Çinli turistlerin Türkiye’ye, Fethiye’ye getirilmesini sağlamak gibi çalışmalar yapılacak.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yatırımcıların Fethiye’ye getirilmesi ve Çinli turistlerin yönlendirilmesi konularında belediye olarak gereken neyse yapılacağını dile getirdi. Karaca; “Şarap konusunda Üzümlü Mahallesine Çinli yatırımcının gelmesi bölgenin kaderini değiştirir. Zira bu bölgede üretilen şaraplar Türkiye’nin birçok noktasına gönderiliyor, kalite anlamında da oldukça iyi. Kurulacak bir şarap fabrikası istihdamı artırır, aynı zamanda Fethiye’nin şarap ürünleri dünyanın birçok noktasına ihraç edilir. Çinli turistlerin Fethiyemize gelmesi için de kardeş şehir projesi üzerinde durulabilir, yapılacak kültürel, festival nitelikli etkinliklere davet edilirler ”dedi.

Çin Milletvekili ve Tur rehberi Abdulkadir Tanrıdağlı ise, Fethiye’nin ve Türkiye’nin tanıtımı için Çin’in en büyük medya kuruluşlarını Fethiye bölgesine getirerek, buradaki kültürel etkinlikler başta olmak üzere çeşitli yarışma programları da düzenlenir. Çin’de bu yayınlanırsa çok büyük etki yaratır. Çinliler güneş ve denize çok fazla ilgi göstermiyor. Bu nedenle kültürel etkinlikler olabilir. İş insanları için yatırım fırsatları iyi anlatılırsa fabrikalar kurularak, Türkiye’ye döviz girdisi sağlanır, Fethiye’nin kaderi değişir ”dedi.

Bu haber 834 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tüm yolcularına ücretsiz bilet değişikliği hakkı sundu
Tüm yolcularına ücretsiz bilet değişikliği hakkı sundu
Konaklama kredileri 29.7 milyar TL arttı
Konaklama kredileri 29.7 milyar TL arttı