Reklam
  • Reklam
Firuz Bağlıklaya, ’’Yeni TÜRSAB yönetmeliği onaylandı’’

Firuz Bağlıklaya, ''Yeni TÜRSAB yönetmeliği onaylandı''

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, ''Yeni TÜRSAB Yönetmeliği’nin onaylandığını ve çok yakında Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe gireceğini dile getiren Bağlıkaya, “Yeni yönetmeliğimiz ile birlikte kronikleşmiş sorunlarımızı çözümü için büyük bir adım atmış olduk” dedi.

29 Mayıs 2018 - 09:07 - Güncelleme: 30 Mayıs 2018 - 11:57

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri’de gerçekleştirdikleri temaslar çerçevesinde Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret etti ve bölge acentaları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Kayseri Valisi ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı’na gerçekleştirdiği ziyaretlerde bölgenin sorunları hakkında bilgi alan TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Kayseri ve Erciyes’e yönelik turistik ilgiyi arttırmak için karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Erciyes’de yapılan turizm yatırımlarını da yerinde inceleyen Bağlıkaya, burada yaptığı açıklamada Kayseri’nin ülke turizminden hak ettiği payı alabilmesi için çalışacaklarını söyledi.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, düzenlenen iftar yemeğinde ise bölge acentaları ile bir araya geldi. Erciyes Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Fatih Özköse, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ile Kayseri ve Sivas’dan 100 acenta temsilcisinin katıldığı iftar yemeğinin ardından bir konuşma gerçekleştiren TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, göreve gelmelerinin ardından geçen 3 aylık süreçte hayata geçirdikleri projeleri acentalar ile paylaştı.

Konuşmasında; yeni TÜRSAB Yönetmeliği’nin onaylandığını ve çok yakında Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe gireceğini dile getiren Bağlıkaya, “Yeni yönetmeliğimiz ile birlikte kronikleşmiş sorunlarımızı çözümü için büyük bir adım atmış olduk” dedi.

Bölge acentalarının sorunlarını da dinleyen TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, kaçak turlarla etkin bir şekilde mücadele edileceğinin sözünü verirken, rehberler ile olan sorunların da kısa süre içerisinde çözüleceğini belirtti.

Bu haber 8695 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adnan Tangüler
    2 ay önce
    Kapadokyanın tarihteki başkenti Kanseriydi. Günümüzde ise Kapadokya turizmi Nevşehir eksenli ilerlemektedir. Nevşehir eksenli Kapadokyanın 60 yıllık turizm tecrübesinden Eski başkent Kayserinin istifade etmesinin önü seyahat acentaları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ile alınabilecektir. Kapadokya BYK\'nın Kayseriden ayrılması bu sebepten isabetli bir karar olmamıştır. Nevşehir turizmi aynı sebeplerden Niğde ve Aksaraydan ayrılamaz. Kayseri şehir turu, Kayseri çevresi turuları, Kayseri Erciyes turu Kapadokya ile koordineli çalıştırılmalıdır. Bu durum bürokrat ve politikacıların işi değildir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayramda uçak bileti doluluk oranı yüzde 95 oldu
Bayramda uçak bileti doluluk oranı yüzde 95 oldu
THY bayrama kadar 1 milyon yolcu taşıyacak
THY bayrama kadar 1 milyon yolcu taşıyacak