Reklam
  • Reklam
Fürth’te Marmaris rüzgarı

Fürth'te Marmaris rüzgarı

Kardeş kent Fürth’te düzenlenen Hasat Festivali’nde en çok ilgiyi Marmaris standı gördü. Festivale katılan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Fürth’ün Marmaris için ayrı bir önemi olduğunu belirterek ayrıca gelecek turizm sezonu için de görüşmeler yaptıklarını söyledi.

09 Ekim 2019 - 13:18 - Güncelleme: 10 Ekim 2019 - 15:54

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bir dizi resmi temaslarda bulunmak üzere Almanya’ya gitti. Marmaris’in kardeş şehri Fürth’te düzenlenen Hasat Bayramı’na katılan Başkan Oktay ve beraberindeki meclis üyeleri ilk olarak Nürnberg Türkiye Başkonsolosu Serdar Deniz ile görüştü. Nürnberg Türk Dernek Başkanı Abdurrahman Gümrükçü ve Fürth Belediye Meclis Üyesi Ayhan Yeşil’in de eşlik ettiği ziyarette turizmle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Oktay ve beraberindekiler, Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung’un Türk heyet onuruna bir yemek verdiği ziyaretin ikinci gününde ise 200 yıldır düzenlenen ‘Hasat Festivali’ne katıldı. Fürth-Marmaris Kardeşliği’nin 24. yılında, Fürth’ de yapılan ve binlerce kişinin ziyaret ettiği Hasat Bayramı’nda en çok ilgiyi Marmaris standı gördü.

MARMARİS STANDINA YOĞUN İLGİ

Stantta hazır bulunan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve meclis üyeleri de gelen konuklarla sohbet ederek Marmaris’in güzelliklerini anlatma imkanı yakaladılar. Ayrıca Nürnberg Konsolosu Ülker Erçetin, Fürth Belediyesi Meclis üyeleri Ayhan Yeşil, Aydın Kaval, CHP Nürnberg yöneticileri, ADD Nürnberg yöneticileri, Kardeş Kent Dernek Başkanı Hüseyin Korer de Marmaris standını ziyaret eden isimler arasında yer aldı.

FÜRTH’ÜN HEP YERİ AYRI

Marmaris’in bu derece ilgi görmesinden çok mutlu olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Fürth’ün Marmaris için önemi olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Fürth’ün Marmaris için ayrı bir önemi var. Fürth Marmaris’in ilk kardeş belediyesi. Bu bizim için önem arz ediyor. Gelecek yıl 25’nci yılı kutlayacağız. Bunu uzun süre sağlıklı götürebilmek kıymetli.  Burada Marmaris’in tanıtımı ve bu dostluğun devamı için çalışan Fürthlü dostlarımızın emeği çok önemli, kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Marmaris’in turizm kenti olduğunu hatırlatan Başkan Oktay, İngiliz firmasının iflasıyla turist sayısında bir miktar azalma olduğunu belirterek “Amacımız ilçemizi tanıtırken ekonomik gelişim için de daha fazla turist gelmesini sağlamak. Biliyoruz ki şimdiden attığımız her adım gelecek sezon için artı değer olacak, Marmarisimize katkı sunacak” ifadesini kullandı.

MARMARİS’E OTOBÜS HEDİYESİ

Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung’da kardeşliğin 24. yılına dikkat çekerek, dostluklarının baki olduğunu, gelecek yıl çeyrek asırlık kardeşliği geniş kapsamlı kutlayacaklarını belirtti. Fürth Belediyesi’nin Türk kökenli Meclis Üyesi Ayhan Yeşil’in teklifini olumlu bulan Thomas Jung, Marmaris için yeni belediye otobüsü hediye edeceklerini söyledi. Ziyaretinin son günü Fürth Belediye Meclisi’nde ağırlanan Mehmet Oktay, gelecek sene 25 yılı bulacak olan kardeşlik için bu jestin çok anlamlı olduğunu belirtti.

Bu haber 659 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otellerde doluluk oranı yüzde 10,6
Otellerde doluluk oranı yüzde 10,6
MP Hotels Belek'teki otelini açtı
MP Hotels Belek'teki otelini açtı