Geçen sezonu bu yıl telafi edeceğiz

Geçen sezonu bu yıl telafi edeceğiz

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, ''Pandeminin koşulları ve düşen vaka sayılarımızla birlikte içinde bulunduğumuz yaz sezonunda geçen yılı telafi ederek yeni başarılara imza atacağız'' dedi.

11 Haziran 2021 - 10:15 - Güncelleme: 12 Haziran 2021 - 11:38

Vali Yazıcı, Sınıraşan Örgütlü Suçlarla Mücadele Konferansı açılışına katıldı. Antalya Adalet Bakanlığı Sosyal Tesisleri’nde başladı. Konferansa Arnavutluk ve Bosna Hersek devlet başsavcıları, Bulgaristan, Moldova ve Romanya devlet başsavcılığı temsilcileri katıldı.  Açılışa Vali Yazıcı’nın yanı sıra Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal ve protokol üyeleri katıldı.

Güvenlik Olmazsa Olmazımız

Konuşmasının başında konferansın önemine dikkat çeken Vali Yazıcı; “Böylesine önemli ve uluslararası bir toplantının Antalya’mızda gerçekleştiriliyor olmasından, ev sahipliği yapmaktan çok mutluyum. Hepimizin bildiği gibi burası turizmin başkenti. Dünyadaki en önemli destinasyonlardan biri. Bu sebeple bir turizm şehri olarak güvenlik olmazsa olmazımız. İnsanlar kendilerini güvende hissetmedikleri yerlere seyahat edip tatil yapmak istemezler. Bu nedenle suçla ve suçluyla mücadelede ekiplerimizin başarılı çalışmalara imza atmaları şehrimiz ve ülkemiz adına çok önemli.” dedi.


Akdeniz’deki En Güçlü Turizm Merkezi

Pandemi nedeniyle şehrin zor bir dönemden geçtiğinin altını çizen Vali Yazıcı sözlerine şöyle devam etti: “Turizmin başkenti olan Antalya’mız bir yıldır pandemi nedeniyle öncü sektörü olan turizm de bazı olumsuzluklar yaşadı. Ama inanıyoruz ki pandeminin koşulları ve düşen vaka sayılarımızla birlikte içinde bulunduğumuz yaz sezonunda geçen yılı telafi ederek yeni başarılara imza atacağız. Şehrimizin turizmde öncü olduğunu anlatmak için birkaç sayı vermek isterim. Pandemiden önce 16 milyon yabancı, 4 milyon yerli olmak üzere yaklaşık 20 milyon turist ağırladık. 1 sezonda 20 milyon turisti ağırlayan Akdeniz’deki en güçlü turizm destinasyonuyuz. 680 bin civarındaki yatağımızla 422 adet otel ya da tatil köyü ile burası adeta turizmin başkenti olan bir şehir.” diye konuştu.

Bu haber 332 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 yeni otel projesine teşvik
6 yeni otel projesine teşvik
AOSB'ye otel yaptırılacak
AOSB'ye otel yaptırılacak