Gerçek Ankara gün yüzüne çıkıyor

Gerçek Ankara gün yüzüne çıkıyor

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, MAG Business’a özel verdiği röportajında “Ankara’nın Kalbi” dediği Altındağ için hayata geçirecekleri yeni projeleri anlattı.

04 Ocak 2020 - 11:15 - Güncelleme: 06 Ocak 2020 - 09:22

Gerçek Ankara’yı gün yüzüne çıkarmak için hayata geçirecekleri projelerinden bahseden Asım Balcı, şunları kaydetti:

“Biz Altındağ'ı Ankara'nın, hatta Türkiye'nin kalbi olarak nitelendiriyoruz. Cumhuriyetimizin kurulduğu, İstiklal Marşımızın yazıldığı, Ankara’nın manevi mimarı Hacı Bayram Veli Hz. doğduğu, yaşadığı ilçe... Hamamönü, Ulus ve Ankara Kalesi gibi lokasyonlar her gün binlerce yerli yabancı turisti ağırlıyor. Peki, biz Altındağ Belediyesi olarak başkent turizmi için neler yapıyoruz? İstiklal Marşımızın yazıldığı Hamamönü ile Hamam Arkası'nda tarihi dokuyu ortaya çıkaracak yenileme çalışması devam ediyor.

Konaklar turizme kazandırılacak

Bunun yanında geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile ilk adımlarını attığımız başkentin en önemli tarihi dönüşümüne başlıyoruz. Ankara Kalesi’nin devamı olan Kale Altı Kentsel Dönüşüm ile Kale Mahallesi'ndeki tescilli yapılar koruma altına alınacak. Metruk yapılardan temizlenecek olan bölge yerli ve yabancı turistler için de daha güvenli hale getirilecek. Bu dönüşümün devamı niteliğinde olan eski adıyla Yahudi Mahallesi olarak bilinen bölgedeki konaklar da turizme kazandırılacak. Bu alanın hemen yanındaki Hergelen Meydanı da dönüşecek ve bölge tarihi dokusuna kavuşacak. Son olarak da mevcut Altındağ Belediye binamızın bulunduğu alan meydana dönüşecek” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1066 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şubat ayında hava yolu kullanan yolcu sayısı 5 milyonu aştı
Şubat ayında hava yolu kullanan yolcu sayısı 5 milyonu aştı
HURSAD: KÇÖ seyahat acentaları için devam etmeli
HURSAD: KÇÖ seyahat acentaları için devam etmeli