Reklam
  • Reklam
Golf turizmi rekora gidiyor

Golf turizmi rekora gidiyor

Montgomerie Maxx Royal Golf Club Genel Müdürü Cahit Şahin, golf turizminde rekora gittiklerini, rekorların peşpeşe geleceğini söyledi.

06 Haziran 2019 - 05:59 - Güncelleme: 08 Haziran 2019 - 09:40

Cahit Şahin, Turizmdas.com'a yaptığı açıklaamda, turizmin bu yıl iyi gittiğini, İstedikleri doluluklara henüz ulaşamadıklarını ama istedikleri verilerin olduğunu belirtti. 

Golf turizminde birinci yarıda olduklarını hatırlatan Şahin, ''Golf turizminin 2014 yılı sayılarına ulaştık ve geçiyoruz. 90 Milyon Dolar hedeflediğimiz gelire yaklaştık. 2019 yılında 130 bin kişi hedefledik. Yarısını şimdiden aldık. Golf turizminin ikinci yarısı Eylül ayında başlayacak ve dolu dizgin giderek hedeflerimize ulaşacağız. Genel turizmde olduğu gibi Golf turizminde de bu yıl Antalya'nın rekor yılı oluyor. Golf turizminde oynayan golfçü sayısı en iyi yılımız olan 2014 yılında 120 bin kişiydi. Bu yıl 125-130 bin kişiye, 550 bin raunda ulaşırız'' dedi. 

-Avrupa'da ilk'iz

Golfte şu anda Teatime ile ilgili bir sorunun bulunmadığına dikkat çeken Cahit Şahin, şunları söyledi: 

''Bazı teknik düzeltmeler yaptık. Sahalarımızı ışıkladırdık. Şu anda Belek'teki iki golf sahası ışıklandırılmış durumda. Bu da kapasite artrımı demektir. Bu nedenle şu anda teatime'da herhangi bir sıkıntı yok. Eğer yeni golf sahaları olsa tea time sorunu yaşandığı dönemlerde ondan sonra sorun yaşanmaz. Şu anda herhangi bir tea time sorunu yok. Antalya'da hem yaz aylarında hem kış aylarında golf oynanabiliyor. İki sahanın ışıklandırılmasıyla Antalya'da aşırı sıcak havalarda gece golf oynama olanağı bulunuyor. Golf oynamak keyifli. Avrupa'da ışıklandırılmış saha bildiğimiz kadarıyla yok. Belek olarak Avrupanın ilk golf sahaları ışıklandırılmış bölgesiyiz. Işıklandırılmış golf sahaları golf oyuncularına alternatif bir oyun imkanı sunuyor. Bölgemizdeki kaliteli oteller ve golf sahaları birbirini tamamlıyor. Sayın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un dediği gibi nitelikli turizmin adına golf turizmi kendi konumunu almış durumdadır. Golf turizmi deniz, kum ve güneş turizminden daha fazla artıdadır.''

Bir yıl sonrasına rezervasyon alınıyor 

Şahin, Golf turizminde arzu ettikleri rezervasyonların 6 ay ile bir yıl sonrasının planlanması olduğunu vurgulayarak, ''Golf turizmi bize bunu sağlıyor. Bir yıl sonrasına rezervasyonlar alıyoruz. Bu sayede önümüzü daha rahat görüp bütçelerimizi, ona göre yapıyoruz. Personelimizi ona göre istihdam ediyoruz. Golf turizmi bu açıdan çok faydalı bir turizm çeşididir'' diye konuştu. 

2020 yılında da rekor kırılacak

Cahit Şahin, 2020 yılının rakamlarının da 2019 yılının üstünde olacağına işaret ederek, ''Golf turizmi dolu dizgin gidiyor. Misafirler aldığı hizmetten memnunlar. Sahalarımızın kondisyonu çok iyi. Müşteriler ödedikleri paranın karşılığını alıyorlar. Golf turisti ''Biz Türkiye'de ödediğimiz paranın karşılığını tamamen alıyoruz'' diyorlar. Tanıtımımız bu şekilde devam ettikçe golf turisti gelmeye devam edecektir. Golf turizmi 2020 yılında da rekor kıracaktır'' diye sözlerini tamamladı. 

Bu haber 1205 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Accor Otel Grubu, 329 milyon avro kar etti
Accor Otel Grubu, 329 milyon avro kar etti
Pandemi otelcilik sektöründe inovasyonu güçlendirdi
Pandemi otelcilik sektöründe inovasyonu güçlendirdi