Gündemlerinde yeni otel projesi var

Gündemlerinde yeni otel projesi var

Tuna Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, “Gündemimizde yeni otel projesi var. Bunun için İstanbul’da yer arayışımız sürüyor” dedi.

09 Mayıs 2020 - 11:05 - Güncelleme: 11 Mayıs 2020 - 08:50

Capital’den Nilüfer Gözütok Ünal’a konuşan Nuri Tuna, Taksim Maksim Gazinosu’nun arazisi üzerine inşa ettikleri şehir otelinin bu yıl tamamlanarak geçtiğimiz aylarda Sofitel markasıyla işletmeye açıldığını hatırlattı.

Otelin 100 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçtiğini açıklayan Nuri Tuna, “Üst standartlarda akıllı bir bina yaptık. Sofitel dünyanın ilk uluslararası Fransız lüks otel markası. Dünyada 110 ülkede 5 bin civarı otelin operasyonunu yürüten Accor Grubu’nun üst segmentteki 3-4 markasından biri. İlk kez bu marka bizimle Türkiye’ye girmiş oldu. İşletmeyi de Accor Grubu yapıyor" dedi.

Zor bir dönemde açılışı gerçekleştirilen otelin geri dönüş süresinin ne olacağına ilişkin soruyu Nuri Tuna şöyle yanıtladı: “Bir yatırımcı böyle bir projeyi geri dönüş hesabıyla yapsaydı yapmazdı. Eski Maksim Gazinosu’nun olduğu bu bina, aynı zamanda Türkiye’nin ilk güzellik yarışmasının yapıldığı, ilk barının kurulduğu tarihi bir bina. Biz bu binayı bugüne kazandırmak için bu projeyi yaptık, bunun paradan daha kıymetli olduğunu düşünüyoruz."

"Yer arayışımız sürüyor"

Otel yatırımlarına devam etmeyi planladıklarını açıklayan Nuri Tuna, önceliklerinin yine bir şehir oteli olduğunu belirterek, “Gündemimizde yeni otel projesi var. Bunun için İstanbul’da yer arayışımız sürüyor” diye konuştu.

Bu haber 1578 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Böcek, ''Turizm beldesi Kemer’e ne gerekiyorsa yapacağız''
Böcek, ''Turizm beldesi Kemer’e ne gerekiyorsa yapacağız''
Sağlıklı turizm sertifikası alan işletmeler ön plana çıkacak
Sağlıklı turizm sertifikası alan işletmeler ön plana çıkacak