Hakkari’ye termal otel

Hakkari'ye termal otel

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Veikili İdris Akbıyık, jeotermal kaynakların değerlendirilmesi amacıyla Sarıtaş Köyü yakınlarındaki sıcak su kaynağının bulunduğu alanda incelemelerde bulundu.

06 Haziran 2020 - 07:07 - Güncelleme: 08 Haziran 2020 - 10:07

Akbıyık, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Duruk ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ile birlikte Van sınırındaki Sarıtaş Köyü yakınlarında çıkan sıcak su kaynağı ile ilgili incelemelerde bulunarak, ilgililerden bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan  Akbıyık, Hakkâri-Van sınırındaki Sarıtaş köyü civarındaki sıcak su kaynağı ile ilgili yapılacak sondaj çalışmasıyla ilgili incelemelerde bulunduklarını söyledi.

TERMAL OTEL PROJESİ

 "İl Özel İdaresi olarak jeofizik çalışmaları yaptık ve burada sıcak su olduğuna kanaat getirdik'' diyen Akbıyık, şunları kaydetti:

''Buradaki sıcak suyun şifalı olduğu değerlendiriliyor. Daha sonra Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü Genel Müdürlüğü ile gerekli görüşmelerde bulunduk. İl Özel İdaresi olarak burada sıcak su sondajı yapmaya karar verdik. Bununla ilgili bir takım projelerimizde var. Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü gelecek ay burada çalışmalara başlayacak ve hızlı bir şekilde burada sıcak suyu çıkaracağız. Burada bir termal otel,  fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi projemiz var. Yine burada vatandaşlarımızın istifadesine sunabileceğimiz seralar yapacağız. Hakkâri ve bölgenin hem turizm hem de ekonomisine ciddi katkı yapacağını bekliyoruz."  (Kaynak: Hakkari Belediyesi)

Bu haber 836 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan hacı adayları açıklaması
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan hacı adayları açıklaması
Turistler en çok iptal sigortası ve hijyene önem veriyor
Turistler en çok iptal sigortası ve hijyene önem veriyor