Reklam
Hatay EXPO 2021 projesi turizmcilere tanıtıldı

Hatay EXPO 2021 projesi turizmcilere tanıtıldı

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Gastronomi Evi’nde Hataylı turizm acente temsilcileri ile bir araya geldi. EXPO 2021 projesinin tanıtıldığı etkinliğe Hatay’ın turizmine emek veren önemli isimler katıldı.

13 Nisan 2019 - 00:00 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 09:45

EXPO 2021’in Hatay ekonomisine büyük katkı sağlayacak bir proje olduğunu önemle vurgulayan Başkan Savaş, projenin detaylarına ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

Başkan Savaş’ın ardından Antakya ve İskenderun’da inşa edilecek EXPO alanları ile ilgili teknik boyutları paylaşan HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, kentin bitki çeşitliliği potansiyelinin, olması gerektiği şekilde değerlendirilmesi için çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.

“EXPO 2021 HATAY’IN KALKINMA PROJESİDİR”

EXPO 202’in bir kırsal kalkınma modeli olduğunun altını çizen Çelebi, bu organizasyonun tüm dünyanın gözünde Hatay’ı tarihin tozlu raflarından alıp parlak bir geleceğe taşıyacağını ifade etti.

Türkiye’de ve dünyada ilk olarak nitelendirilecek tarım modellerinin fuar alanında yer alacağını ve tüm projeleri teknolojinin imkânlarını en etkin şekilde kullanarak oluşturacaklarını ifade eden Çelebi, fidancılık ile ilgili pazarlama faaliyetlerini de hayata geçireceklerini vurguladı.

“AKILLI KÖY MODELİ HATAY’A ÖRNEK TEŞKİL EDECEK”

Fuar alanı içerisinde sanal gerçeklik ve yapay zekâ teknolojilerinin kullanıldığı bir akıllı köy modeli inşa edeceklerini de belirten Çelebi, bu modelin tüm Hatay için örnek teşkil edeceğini söyledi.

EXPO 2021 tanıtımının ardından, turizm acente temsilcilerinin soru ve önerilerini kabul eden Başkan Savaş, katılımcılarla görüş alışverişinde bulunduğu konulara ilişkin notlar aldı.

Bu haber 4507 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzol,
İzol, "Odalar turizm yatırımlarına odaklanmalı"
 Turizm alanında iş birliği memorandumu  imzaladılar
Turizm alanında iş birliği memorandumu imzaladılar