’Her şey dahil’ en iyi 5 otelden 4’ü Türkiye’de!

'Her şey dahil' en iyi 5 otelden 4'ü Türkiye'de!

NBK Touristik Genel Müdürü Recep Yavuz, kendi blogunda, geçtiğimiz günlerde bir online turizm portali olan Travel Book Avrupa’daki en iyi 25 Her Şey Dahil oteli belirlemek için okuyucuları ile yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı.

01 Haziran 2021 - 12:18 - Güncelleme: 02 Haziran 2021 - 15:09

Türkiye'nin dünya turizminde bir ‘Her Şey Dahil ülkesi’ olarak anıldığını belirten Yavuz, ''Turist de bunu böyle biliyor ve zaten yıllardır da test ediyor. Ve hatta talebi de o yönde. Talep o yönde olunca yeni tesisler de her şey dahile kilitleniyor'' ifadelerini kullandı. Yavuz, şu görüşleri dile getirdi:

''Ben korona sürecinde Her Şey Dahil in revize edileceğini tahmin ediyordum. İçerik değil de, özellikle servis konusunda. Zaten güvenli sağlık sertifikasyonunda buna dair düzenlemeler de var. Ancak sanırım sistem ana hatları ile devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde bir online turizm portali olan Travel Book Avrupa’daki en iyi 25 Her Şey Dahil oteli belirlemek için okuyucuları ile bir anket yaptı. Açıklamada ‘milyonlarca okuyucunun belirlediği’ diye bir ek bilgi mevcut.

Anketlerin güvenilirliği ve temsil kabiliyeti her zaman sorgulanır. Bu konudaki hassasiyetimizi koruyalım, ancak bir gerçek te halka ulaşan anket sonuçları her zaman etki yapar ve  bir fikir yaratır. Bu anketi geçtiğimiz günlerde Turizm portalinde yayınladılar ve Avrupa medyasında haber olarak gündemde . Ben bu sonuçları özellikle Türk turizminin Avrupa medyasında neredeyse hiç yer almadığı bugünlerde ‘turistin sesi’ olarak nitelendiriyorum. 

Buna göre okuyucuların seçtiği  ilk 5 otelin 4'ü Türkiye’den. Türkiye’ye uçuşların kısıtlı olduğu,  İspanya, Yunanistan ve Portekizin sürekli pompalandığı ve korona endişesinin devam ettiği bu süreçte okuyucunun, daha doğrusu turistin doğruları değişmemiş. Hatta İlk 10 da ülkemizden 6 otel var. Bu ,  sevsek de sevmesek de, istesek te istemesek de bir gerçeği tekrar teyid eden bir sonuç: ‘Türkiye Her Şey Dahil sistemde Avrupa’nın en güçlü ülkesi’. Antalya da bu konuda dünyanın en önemli destinasyonu. 

Bu gerçekle ne yapacağımıza biz karar verelim. Sistemi tekrar gözden geçirir revize mi ederiz?, kusurlu yanlarını eleyerek yeniden mi yazarız?, başka imkanlarla harmanlayarak dünya turizmine yeni bir ürün mü sunarız? bizim gelecekteki konumuz olsun. 

Travel book okuyucuları ayrıca  için bir yan anket yapılarak ‘ her şey dahil tercih edermisiniz ? ‘diye sorulmuş. Yaklaşık 30 bin okuyucunun 20 bini ‘hayır’ yanıtını vermiş. Bu cevabı verip yine Her şey dahil otelini tercih edenleri bir kenara bırakarak, gerçekten kalabalıktan uzak, dinlenme, daha sakin ve huzurlu tatil konusunda  hassasiyet taşıyan kitlenin de az olmadığını da hesaba katarak düşünmek gerek.''

Bu haber 996 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyaca ünlü turizm merkezinde begonvil ekme zorunluluğu
Dünyaca ünlü turizm merkezinde begonvil ekme zorunluluğu
Akdeniz'de turist savaşları: KKTC treni kaçırıyor
Akdeniz'de turist savaşları: KKTC treni kaçırıyor