Reklam
  • Reklam
Her turist dünyaya açıldığımız gönül köprülerimizdir

Her turist dünyaya açıldığımız gönül köprülerimizdir

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, ''Misafir ettiğimiz her turist ülkemizin şehrimizin sosyo-ekonomik yapısına katkı sağladığı gibi kültürümüzün tarihimizin tanıtımını da yapan dünyaya açıldığımız gönül köprülerimizdir'' dedi.

29 Eylül 2020 - 12:01 - Güncelleme: 30 Eylül 2020 - 15:22

Vali Yazıcı,  "27 Eylül Dünya Turizm Günü" nedeniyle mesaj yayımladı. Yazıcı, mesajında şunları kaydetti:

''Turizm, farklı kültürlerdeki insanları bir araya getirerek, din, dil, ırk ayrımı olmaksızın insanlar arasında barış ve dostluk duygularını geliştirir. Dünya barışına katkı sağlarken, ülkelerin kendilerini tanıtmalarına da imkân tanır. Ayrıca ülke ekonomisinin can damarı olan turizmin, “Bacasız Sanayi” olarak adlandırılması, bizlere ekonomik açıdan sanayi kadar önemli bir yere sahip olduğunu da gösterir.

Tarih boyunca birçok medeniyetlere ev sahipliği yapan ülkemiz, hiç şüphesiz dünyanın başlıca doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerine sahip güzide turizm merkezlerinden biridir. Özellikle Ülkemizin turizm cenneti Antalya’mızda doğanın baş döndürücü güzelliğinin yanı sıra tarihi ve kültürel zenginlikleriyle harmanlanmış güzelliğini görmek için dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktayız.

Ülkemize getirdiğimiz tek bir turistin dahi öneminin bilincindeyiz. Misafir ettiğimiz her turist ülkemizin şehrimizin sosyo-ekonomik yapısına katkı sağladığı gibi kültürümüzün tarihimizin tanıtımını da yapan dünyaya açıldığımız gönül köprülerimizdir.

Bu vesile ile turizmin gelişmesinde payı olan, turizm sektöründe emek harcayan; otelcisinden rehberine, acentecisinden, taşımacısına, tüm turizm sektörü çalışanlarının "27 Eylül Dünya Turizm Günü" nü kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum.''

Bu haber 544 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye havacılığın en hızlı toparlandığı beşinci ülke
Türkiye havacılığın en hızlı toparlandığı beşinci ülke
Avrupa Otelciler Birliği'nin genel kurulu online yapıldı
Avrupa Otelciler Birliği'nin genel kurulu online yapıldı