Hilton’la yollar ayrıldı

Hilton'la yollar ayrıldı

Malatya Girişim Grubu'ndan yapılan açıklamada, 240 milyon lira yatırımla hayata geçirilen otelde, Hilton'la yollarının ayrıldığı açıklandı.

17 Temmuz 2019 - 09:05 - Güncelleme: 19 Temmuz 2019 - 00:47

Malatya Girişim Grubu'ndan yapılan açıklamada, Hilton'la 6 yıla yaklaşan birliktelikleri süresince önemli kayıplar yaşamalarına karşın kentin tanıtımına ve turizmine önemli katkı sağladıkları ifade edildi. Açıklama şöyle:

''Halkımızın bildiği üzere, öncelikle Malatya özelinde olmak üzere ülkemiz için önemli yatırımlar yapmak, istihdam yaratmak, geniş çaplı katma değerler oluşturmak için yola çıkmış, ilk etapta diğer yatırımları yanında Malatya’mızın hem çehresinin güzelleşmesine katkı, hem de acil ihtiyaç olarak görülen kongre merkezi ve global ölçekte tanınan marka otel gereksinimi ile ilgili olarak 240 milyon TL ile inşa atiği otel ve kongre merkezini Değerli Hilton grubuna teslim etmiştir.

Bugün Malatya’mız sadece şehrin değil belki de Doğu’nun en şık otel ve kongre salonuna sahiptir.

Değerli Hilton markası ile 6 yıla yaklaşan birlikteliğimiz süresince yapılan yatırımla kıyaslandığında önemli kayıplara rağmen Malatya’mızın daha iyi tanınmasına ve turizmine önemli katkı sağladığımızı biliyoruz.

Evet, hâlihazırda Hilton’la yolumuz ayrılmış bulunuyor. Altı yıla yaklaşan süreçte kendilerine elbette yardımcı olduk, tavsiye ve önerilerimizi Anadolu insanının içtenlik ve doğallığıyla iletmeye çalıştık. Ne var ki, işletme aradan geçen yıllara karşı bekleneni veremedi. Sözleşme gereği ekspere gidilmesi talebimiz karşılıksız kaldı. Düzeltilmesi gereken uygulamalar ve sıradan gerekler de yerine getirilmediği gibi maalesef farklı algılandı.

Aslında bir dünya markası bizce çok farklı davranmalı idi. Yerel uygulamalar; gerekli değerlendirme, araştırma ve olumlu, yapıcı yaklaşımlardan uzak belki de duygusaldı.

Sonunda Sayın Yönetim, tavrını daha da ileriye taşıyarak franchise görüşmeleriyle ilgili karşılıklı önerileri de bir kenara bırakıp, açık haksız fiil niteliğinde bir tavırla yönetimi sonlandırdı.

Elbette ki Hilton bu yerel uygulama ve hadiseden farklı ve değerlidir.

Yasal talep haklarımız saklı bulunduğu gibi konu gerek görülürse tüm detaylarıyla Değerli Hilton’a da ayrıca iletilecektir.

Grubumuz, önümüzdeki dönemde globalde değerli bir başka marka ile bölgemize ve Malatya’mıza hizmet etmeye aralıksız olarak devam edecektir.

Bu süreçte, otelimiz; sektördeki 22 yıllık deneyimiyle Genel Müdürümüz Adnan Devrim’in yönetiminde kesintisiz olarak standartlarını yükselterek şehrimize hizmet vermeye devam etmektedir.

Bu haber 1238 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya'da Hint düğünleri hız kesmiyor
Antalya'da Hint düğünleri hız kesmiyor
Atlasglobal geri dönüyor
Atlasglobal geri dönüyor