Hilton Oteli çalışanları grevde

Hilton Oteli çalışanları grevde

Türkiye Otel Lokanta Eğlence Yerleri Sendikası (OLEYİS) tarafından Adana'daki HiltonSA Oteli'nde başlatılan grev kararı sürüyor.

27 Temmuz 2019 - 09:35 - Güncelleme: 29 Temmuz 2019 - 10:22

OLEYİS Sendikası Genel Başkanı Vedat Böke,  sendika olarak, Hilton Otellerinde 30 yıllıdır örgütlü bir sendika olduklarını ve bugüne kadar işçilerin onayı ile başarılı toplu iş sözleşmelerine imza attıklarını söyledi.

OLEYİS olarak, Adana Hilton-SA Otelinde de kurulduğu günden bu yana sendikal çalışmalarımızı ve işverenle ikili ilişkilerimizi başarılı bir şekilde yürüttüklerini belirten Böke, şunları kaydetti:

Ancak 2019 yılı toplu iş sözleşmesi müzakere süreci, sendikamızın bütün girişimleri ve çabalarına rağmen, işverenin uzlaşmaz tutum ve davranışları nedeniyle tıkanma sürecine girmiştir. Bütün girişimlerimize rağmen, Adana Hilton-Sa işvereni, “ücretler”, “ikramiye”, “sosyal yardımlar” gibi konularda işçilerin taleplerine ısrarla duyarsız kalmıştır.

Türkiye’nin bacasız fabrikası konumunda bulunan ve mevsim itibariyle en canlı sezonunu yaşayan turizm sektöründe, sendikamızın iyi niyetli bütün çabalarına işveren olumsuz karşılık vermiş ve işçileri adeta grev kararı  almaya zorlamıştır.''

Böke, işçilerin lehine olacak her türlü teklif ve öneriye açık olduklarını sözlerine ekledi. 

 

 

Bu haber 813 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AB Türkiye Delegasyonu'ndan yeşil ve gri pasaport açıklaması
AB Türkiye Delegasyonu'ndan yeşil ve gri pasaport açıklaması
Ekim'de turizm gelirleri ne kadar arttı!
Ekim'de turizm gelirleri ne kadar arttı!