Hitit, Bahamasair ile Latin Amerika pazarına giriş yaptı

Hitit, Bahamasair ile Latin Amerika pazarına giriş yaptı

Havayolu ve seyahat IT çözümleri alanında dünyanın önde gelen Türk teknoloji şirketlerinden Hitit, Bahamasair ile Latin Amerika pazarına giriş yaptı.

09 Haziran 2020 - 13:31 - Güncelleme: 10 Haziran 2020 - 11:23

25 yıldır havacılık ve seyahat yazılımları alanında hizmet veren; Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncübilişim firması Hitit; gün geçtikçe sayısı artan iş ortakları arasına Latin Amerika’nın önemli markalarından olan Bahamasair’i de dahil etti. Bahamalar’ın başkenti Nassau merkezli bir havayolu firması olan Bahamasair,360 derecedijital dönüşüm için Hitit’i tercih etti. Yapılan anlaşma kapsamında, Bahamasair’in rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü gibi bütün yolcu hizmetlersistemleri, operasyonel planlama teknolojileri ve hava kargo yazılımı Hitit tarafındanyenilendi. Firma yurt içi seferlerinin yanısıra Karayipler’e ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere farklı ülkelere yurt dışı seferleri düzenliyor.

Dünya pazarında büyümeye devam edeceğiz

Hitit Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç konuyla ilgilişunları söyledi: “İçinden geçtiğimiz olağanüstü şartlarbireysel ve kurumsal olarak hepimizi derinden etkiledi. Son dönemde hayata geçirilen seyahat yasakları da gözönüne alındığında, turizm ve özellikle de havacılık sektörü çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Ekonominin daralma içine girdiği bu gibi dönemlerde, yazılım ihracatının ekonomimizde çok önemli bir yeri olduğunu hepbirlikte deneyimliyoruz.

 

 

Yeni iş ortağımız olan Bahamasair ile Latin Amerika bölgesine havacılıkteknolojileri alanında ilk kez ihracat yaptık. Latin ve Kuzey Amerika menşeili IT firmalarının domine ettiği bu bölgeye bir Türk firması olarak girmek Hitit açısından çok önemli bir dönüm noktası... Bahamasair’in hükümetin sahipliğinde ülkenin en büyük havayolu firması olarak bizi tercih etmesi;gerek havayolu yönetimi gerek Bahamalar hükümeti seviyesinde oluşturulduğumuz güvenin önemli bir işaretidir.

Dünya genelinde hava sahalarının yavaş yavaş açıldığı ve canlanmanın başladığı bu yeni dönemin, havacılık sektörüne kötü günlerini unutturmasını temenni ediyoruz. Yeni normal olarak adlandırılan bu dönemde çok daha güçlü bir şekilde küresel çapta genişlememizi sürdürerek, ülkemizin bilinirliğine ve sektörün gelişimine katkı sağlamak en büyük amacımız.”

Bahamasair’ın Genel Müdürü Tracey Cooper da Hitit ile yaptıkları iş birliği hakkında şu ifadelerde bulundu:

“Bahamasair olarak iş ortaklarımızı ve büyümemize olan katkılarını çok önemsiyoruz. Bu bağlamda teknoloji partnerimiz olarak çalışmaya başladığımız Hitit’in bizim için çok doğru bir tercih  olduğunu düşünüyoruz. Hitit’le birlikte girdiğimiz bu yeni dönemde özellikle yolcu hizmet uygulamalarında teknolojik olanaklarımızı arttırarak, yolcularımıza çok daha kolay, ulaşılabilir ve kesintisiz hizmet sağlayabileceğiz. Yolcularımız mobil ve akıllı cihazları sayesinde bir çok işlemini halledebilecek. Hitit’in yüksek teknoloji içeren çözüm yelpazesi ve uzman ekibi sayesinde yolcularımıza kesintisiz hava taşımacılığı deneyimi sunmaya başladığımız için çok heyecanlıyız.”

Bu haber 1057 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya Camii turistlerin ziyaretine açık olacak
Ayasofya Camii turistlerin ziyaretine açık olacak
Çeşme Ilıca Plajı’na çifte sertifika
Çeşme Ilıca Plajı’na çifte sertifika