Hotelbeds’in İstanbul etkinliği başladı

Hotelbeds'in İstanbul etkinliği başladı

Hotelbeds'in, İstanbul'da bugünden itibaren bir hafta boyunca sürecek olan MarketHub Europe etkinliği başladı.

29 Mayıs 2019 - 14:23 - Güncelleme: 31 Mayıs 2019 - 11:37

Hotelbeds global direktörü Carlos Muñoz,  etkinlikte, “Avrupalı ​otel partnerlerimize istikrarlı bir ivme ile yüksek oranda yabancı kaynak pazarlardan reservasyon sağlayabildik ve bu reservasyonların yine önemli bir kısmı ABD, Japonya ve Orta Doğu menşeili reservasyonlardan oluşmaktadır'' dedi. Munoz, şunları kaydetti:

''Bu rezervasyonların artışı yalnızca bir otelin dağıtım karışımını tamamlamakla kalmaz, aynı zamanda daha yüksek gelir getiren, daha az iptal eden, daha uzun süre kalan, otelde daha fazla harcama yapan ve hatta daha sık geri gelen misafir profili de sunar . Tur operatörleri, seyahat acenteleri, havayolu web siteleri, ve sadakat ve ödül puan programları  aracılığı ile gelen reservasyonlar başka bir deyişle değeri yüksek reservasyonlardır. Özellikle kıtalararası seyahat eden müşteriler çok daha uzun konaklamakta ve de çok daha fazla harcama yapmaktadırlar.

Bugün Çin kaynak pazarındaki patlama ile birlikte, Avrupa’nın uluslarası müşteri yüzdesi artmaktadır.. Bugün Markethub Europe’da açıkça diyebiliriz ki; Son bir kaç yıl boyunca Çinli gezginleri, Avrupa’daki otellere en iyi şekilde nasıl çekeceğimiz konusunda farkındalık yaratmak, ve sadece dil konusunda değil, ama aynı zamanda sosyal media, ödeme koşulları, ve Çinli gezginlerin zevklerini anlamak gibi farklı stratejilere odaklı tavsiyelerde bulunarak, Avrupa'daki otel partnerlerimizle bu pazara yönelik beraberce çok çalıştığımızı açıkça söyleyebiliriz.

Şu anda, Hotelbeds sisteminde dünya genelinde toplam 180.000 otel bulunmaktadır ve otellerin çoğu, Hotelbeds’e özel şartlar ve koşullar altında direk kontratlanmış tesislerdir.. Bu büyüme, Hotelbeds'in, global kaynak pazarlardaki B2B ağ erişimine odaklanmış stratejisinin bir karşılığıdır.

B2B üzerinden yapılan rezervasyonlar, otelcilerine genellikle erken rezervasyon yapan, daha fazla ödeme yapan, daha az iptal eden, daha uzun süre kalan ve varış yerinde iki kat daha fazla harcama yapan kaliteli misafir profili sunar.

MarketHub Europe etkinliği, yalnızca kişiye özel davet olup, Avrupa'daki en önemli Hotelbeds partnerlerinden bazılarının katıldığı üç günlük bir etkinliktir. Katılımcılar tur operatörleri, havayolları, sadakat ve puan kazanma programları sunan sistemleri ile önde gelen seyahat acentası zincirlerinden ve online seyahat acentası kulvarlarından Hotelbeds partnerleridir ve konuklar her bir katılımcı markanın üst düzey yöneticileri ve karar mercileridir.

2009'dan beri düzenli olarak yapılan bu organizasyon olan MarketHub, sektörün lider organizasyonu haline gelmiştir. Amerika'da sekiz, Avrupa'da beş, Asya'da bir kez düzenlenmiş olup,  seyahat endüstrisini bir araya getirmeyi amaç eden önemli bir etkinliktir. İlk MarketHub Europe 2013'te Sevilla'da yapılmış ve o zamandan beri yine Tenerife ve Ibiza gibi İspanya'nın en gözde turizm merkezlerinde gerçekleştirilmiştir''

MarketHub Europe etkinliği, Çarşamba ve Perşembe günleri konferans ortamında ve geceleri özel organizasyonlar ile devam edecek.

Yapılan analizlere göre, Hotelbeds'in Avrupalı ​​otel partnerlerine sunduğu rezervasyonların yaklaşık % 86'sının yurt dışı kaynak pazarlardan geldiğini – bu oranın yaklaşık üçte birinin de Avrupa harici , kıtalar arası Kaynak pazarlardan geldiğini gösteriyor.

Kıtalar arası rezervasyonların oranı, yakın zamanda Çin pazarında ivme sayesinde artış gösterdi. Çin, şu anda geçen yılın aynı dönemine göre% 40 artış göstererek, Hotelbeds'in Avrupa'ya seyahat eden kaynak pazarları arasında altıncı en büyük kaynak pazarı olarak yerini aldı.

Bu haber 1676 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi konak müze olacak
Tarihi konak müze olacak
Rize'ye
Rize'ye "Çay Çarşısı"