Reklam
  • Reklam
IATA: Covid-19 testi her yolcuya yapılsın

IATA: Covid-19 testi her yolcuya yapılsın

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), karantina önlemlerine alternatif olarak, kalkıştan önce tüm yolcular için hızlı, doğru, uygun fiyatlı, kullanımı kolay, ölçeklenebilir ve sistematik COVID-19 testinin yapılmasını istedi.

23 Eylül 2020 - 11:45 - Güncelleme: 25 Eylül 2020 - 11:30

IATA’dan yapılan açıklamada, uluslararası seyahatin 2019 seviyelerine göre yüzde 92 düştüğü belirtildi.  Ülkelerin COVID-19 ile savaşmak için sınırlarını kapatırken küresel bağlantının yok edilmesinin üzerinden yarım yıldan fazla bir sürenin geçtiği anımsatılan açıklamada şöyle denildi:

‘’Bazı hükümetler dikkatli bir şekilde sınırları yeniden açtı, ancak karantina önlemleri seyahatleri elverişsiz hale getirdiğinden veya COVID-19 önlemlerinde sık sık yapılan değişiklikler planlamayı imkansız hale getirdiğinden sınırlı alım söz konusu.Sınırların ötesinde hareket özgürlüğünü geri kazanmanın anahtarı, yola çıkmadan önce tüm yolcular üzerinde sistematik COVID-19 testidir. Bu, hükümetlere, seyahate konulan kurallarda sürekli değişiklikler gören karmaşık risk modelleri olmadan sınırlarını açma konusunda güven verecektir. Tüm yolcuları test etmek, insanlara güvenle seyahat etme özgürlüğünü geri verecektir.''

IATA, bunu hızlı bir şekilde uygulamak için Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) ve sağlık yetkilileriyle birlikte çalışmaya hazır olduklarını da duyurdu.

 

Bu haber 1004 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupa Otelciler Birliği'nin genel kurulu online yapıldı
Avrupa Otelciler Birliği'nin genel kurulu online yapıldı
Artık otelciler olarak 2021 yılına bakıyoruz
Artık otelciler olarak 2021 yılına bakıyoruz